Koszykarze musieli się napracować

2019-01-07 16:00:00(ost. akt: 2019-01-07 16:27:28)
Ekipa koszykarzy AZS UWM Olsztyn

Autor zdjęcia: AZS UWM Olsztyn

Trzecioligowy AZS UWM od zwycięstwa na swoim parkiecie rozpoczął ligowe zmagania w 2019 roku. Olsztyńscy koszykarze wygrali 8 punktami ze Słupskiem, który w tabeli jest ostatni.
• AZS UWM Olsztyn — Energa Laminopol Słupsk 97:89 (29:29, 23:11, 24:18, 21:31)
AZS UWM
: Andrusiewicz 24, Kaufman 19, Muszyński 15, Reszka 13, Miałki 6, Mycko 5, Chudzik 4 Alik 4, Drozda 4, Włodarczyk 3, Stefaniak

Zapowiadało się, że podopieczni Tomasza Małka nie będą mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa, rywalem olsztyńskich koszykarzy był bowiem zespół, który w czterech spotkaniach poniósł cztery porażki. Okazało się jednak, że gospodarze, by wygrać, musieli się mocno się napracować. Młodzi koszykarze ze Słupska przez trzy czwarte meczu nie dość, że toczyli bardzo wyrównaną walkę z doświadczonym olsztyńskim zespołem, to jeszcze przez wiele minut prowadzili. Do 27. minuty różnice punktowe były minimalne (24:24, 36:36, 42:41, 44:46, 49:50, 57:58), przełom nastąpił dopiero trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty, kiedy to po trafieniach Marka Miałkiego, Łukasza Muszyńskiego i Rafała Chudzika (z rzutów wolnych) olsztyńska drużyna wyszła na 9-punktowe prowadzenie (69:60).

Ostatnia kwarta była już zdecydowanie po stronie gospodarzy, wśród których wyróżnił się środkowy AZS UWM Jarosław Andrusiewicz, zdobywając m.in. 7 pkt z rzędu. Ostatnie kilka minut w olsztyńskim zespole grali zawodnicy drugiej piątki.
— Mecz wbrew pozorom był dla nas bardzo trudny — przyznał Tomasz Małek. — Graliśmy z tym zespołem po raz pierwszy, więc zupełnie nie wiedzieliśmy, na co go stać. Okazało się, że ci młodzi uzdolnieni chłopcy grają bardzo szybko oraz trafiają za trzy, dlatego mieliśmy spore problemy przez większą część meczu. Na szczęście uspokoiliśmy grę i potem poszło nam już tak, jak powinno pójść. Z tym zespołem rozegramy jeszcze trzy spotkania, w tym dwa u nich. Będziemy musieli od samego początku zagrać bardziej skoncentrowani — podkreślił trener AZS UWM Olsztyn.
Kolejne spotkanie AZS UWM zagra 19.01 w Sierakowicach z tamtejszym Batem.

* Inny wynik: Basket Kwidzyn — Bat Sierakowice 74:95.