2018-12-27 13:57:58(ost. akt: 2018-12-27 14:03:12)
Olsztyńskie Wodociągi

Autor zdjęcia: OSiR

W II lidze OLFA tym razem największą niespodziankę sprawił zespół OIRP, który pokonał faworyzowane GLKS Jonkowo.
Przed meczem OIRP z GLKS Jonkowo zastanawiano się, czy popularni „prawnicy” podtrzymają tradycję i zanotują piąty z rzędu remis? Zadanie wydawało się być niełatwe do zrealizowania, albowiem ekipa z Jonkowa pewnym krokiem kroczy ku pierwszoligowym parkietom. „Prawnicy” wyszli jednak na boisko wyjątkowo zmotywowani z przeświadczeniem, że powalczą o pełną pulę. Poukładana i co najważniejsze skuteczna gra OIRP okazała się barierą nie do przejścia dla niemogących odnaleźć właściwego rytmu piłkarzy GLKS-u. Trafienia Marka Czarnigowskiego i Tomasza Kozaka w zupełności wystarczyły, aby „miłośnicy podziału punktów” odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

W drugim spotkaniu zmierzyły się teamy, które nie rozpieszczają swoich kibiców. Sprint i Olsztyńskie Wodociągi nie wygrały jeszcze meczu, toteż było o co walczyć. I rzeczywiście przez 30 minut oglądaliśmy prawdziwą walkę. Nikt nogi nie odstawiał, ale wszystko odbywało się w duchu fair-play. Ostatecznie lepsze okazały się Olsztyńskie Wodociągi, które dzięki bramce Mariusza Spychalskiego wygrały 1:0 i odniosły historyczne zwycięstwo w rozgrywkach OLFA. Gratulujemy!

Przegrana ekipy z Jonkowa otworzyła przed drużynami Zgody oraz FS Group szansę zbliżenia się do czołówki tabeli. Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do grających z charakterem zawodników FS Group. Wynik meczu otworzył Viacheslav Mamdiuk, który w 5. minucie dał prowadzenie swojemu zespołowi. Na dobrą sprawę po 15 minutach FS Group mogło prowadzić nawet trzema bramkami, ale w kluczowych momentach zabrakło szczęścia i odrobinę więcej zimnej krwi. Jako że niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc tuż przed przerwą gola dla Zgody zdobył Mateusz Adamiec. Druga połowa to już całkowita dominacja piłkarzy Zgody i zaskakująco pasywna postawa graczy FS Group, którzy w poprzednich starciach przyzwyczaili nas do ambitnej gry. Dwie bramki Cezarego Korbusa oraz trafienia Bartosza Mićko i ponownie Mateusza Adamca ustaliły wynik meczu na 5:1 z pespektywy Zgody.