Zwycięstwo olsztyńskich koszykarzy

2018-12-20 12:06:19(ost. akt: 2018-12-20 12:07:04)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W swoim czwartym występie trzecioligowi koszykarze AZS UWM grali na wyjeździe w Kwidzynie. Było to spotkanie rewanżowe, bo te drużyny grały już ze sobą wcześniej w Olsztynie (gospodarze wygrali wtedy 87:79).
• MTS Kwidzyn — AZS UWM Olsztyn 61:81 (13:24, 25:12, 12:20, 11:25)
AZS UWM
: Chudzik 21, Muszyński 16, Kaufman 16, Reszka 11, Włodarczyk 6 oraz Komarowski 7, Miałki 4, Mycko

W Kwidzynie rozmiary zwycięstwa podopiecznych trenera Tomasza Małkowskiego okazały się jeszcze większe, chociaż olsztynianie zagrali w nieco osłabionym składzie, bo m.in. bez środkowego Jarosława Andrusiewicza, ale za to z kapitanem Rafałem Chudzikim, który z powodu kontuzji nie wystąpił w pierwszym spotkaniu. Olsztynianie po świetnym starcie w pierwszej kwarcie, w drugiej mieli sporo przestojów, co spowodowało, że schodzili na przerwę ze stratą dwóch punktów. W drugiej części meczu goście straty szybko odrobili, odnosząc bezproblemowe zwycięstwo.
Kolejny mecz AZS UWM zagra 6 stycznia u siebie (niedziela, godz. 16.15) z Energą Laminopolem Słupsk. W drugim spotkaniu tej kolejki Bat Sierakowice pokonał 85:69 zespół ze Słupska.