Indykpol AZS znowu przegrał...

2018-12-16 10:11:33(ost. akt: 2018-12-17 09:41:27)
Atakuje Marcel Lux

Indykpol AZS przegrał trzeci raz z rzędu i chyba powoli może zapominać o miejscu w czołowej szóstce na koniec sezonu zasadniczego PlusLigi.
* Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (-23, -18, 23, 17, -9)
INDYKPOL AZS: Woicki, Hadrava (18), Lux (3), Kapelus (6), Pietraszko (11), Warda (10), Żurek (libero) oraz Urbanowicz (6), Kańczok (1), Wika (7), Zabłocki i Gil
WARTA: Masny (4), Waliński (10), Rejno (13), Gawryszewski (7), Bociek (23), Semeniuk (14), Koga (libero) oraz Dosanjh, Malinowski (2), Swodczyk, żuk (3) i Ferreira (3)
MVP: Kamil Semeniuk

Mecz ustawiły dwa pierwsze sety - co prawda w inauguracyjnej partii trwała wyrównana walka (gospodarze prowadzili 22:21), ale w drugiej dominacja Zawiercia nie podlegała już żadnej dyskusji. Wydawało się, że będzie szybkie 0:3, tymczasem w grze olsztynian w końcu coś zaskoczyło. O ile jeszcze w trzecim secie pojedynek był zacięty (22:22 w końcówce), o tyle w czwartym na boisku dominowali już podopieczni Roberto Santilliego.
W efekcie o końcowym wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. Niestety, zaczęło się od 0:4 (m.in. po czerwonej kartce dla olsztyńskiego szkoleniowca). Co prawda po chwili do wyrównania doprowadził Pietraszko (4:4), ale kolejne trzy punkty zdobyli goście z Zawiercia. Tej przewagi już nie roztrwonili i trzecia z rzędu porażka Indykpolu AZS stała się faktem.