Krótko i na temat, Dekorglass szybko pokonał Morliny [zdjęcia]

2018-12-05 06:45:00(ost. akt: 2018-12-04 20:52:02)
Zawodnicy Morlin w konfrontacji z Dekorglassem nie zdobyli nawet seta

Dwa dni przed ostatnim meczem fazy grupowej Ligi Mistrzów Dekorglass Działdowo nie tracił czasu w Ostródzie. W derbach Warmii i Mazur w pingpongowej LOTTO Superlidze działdowianie szybko uporali się z Morlinami i mogą już szykować się do meczu w Jekatierinburgu, który czeka ich 6 grudnia.
Występujący w pingpongowej Champions League Dekorglass jak po swoje przyjechał do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Działdowianie w rekordowym czasie 69 minut zapewnili sobie w Ostródzie trzy punkty. Tym razem ostródzianie, których w roli trenera poprowadził Tomasz Sposób (Tomasz Krzeszewski prowadził mecz reprezentacji Polski z Turcją w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy, Polacy wygrali 3:0 i awansowali z 1. miejsca w grupie) nie mieli argumentów w rywalizacji z Dekorglassem. Szybko swoje gry przegrali Kamil Dziadek i Kacper Petaś. A szanse na wygranie setów i przedłużenie meczu miał Marco Golla. W pierwszym długo prowadził z trenerem gości Jirzim Vrablikiem, ale nie poradził sobie w końcówce. Natomiast w trzeciej partii zawodnik Morlin miał dwie piłki setowe, nie wykorzystał żadnej i zespół z Ostródy bez zdobytego seta przegrał z pretendentem do mistrzostwa Polski 0:3.

• Morliny Ostróda – Dekorglass Działdowo 0:3
Kamil Dziadek – Paweł Fertikowski 0:3 (-4, -9, -5), Kacper Petaś – Shang Kun 0:3 (-5, -3, -4), Marco Golla – Jiri Vrablik 0:3 (-9, -7, -13)