Janusze Siatkówki stracili fotel lidera

2018-11-21 11:54:19(ost. akt: 2018-11-21 12:00:12)
DAP

DAP

Rozegrano kolejne mecze w II lidze OLSA (Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Janusze Siatkówki pozycję lidera rozgrywek stracili na rzecz niepokonanej w tym sezonie drużyny DAP.
W pierwszym meczu „maluchy” z Super Vision Tempo 25 stanęły naprzeciwko DAP. Scenariusz spotkania przypominał ostatnią potyczkę zawodników Super Vison Tempo 25. Wyraźnie sparaliżowana siatkarska młodzież w pierwszym secie psuła na potęgę, nie potrafiła odnaleźć właściwego rytmu i przegrała go w stosunku 7:25… W drugiej partii zobaczyliśmy już odmienionych „maluchów”, nawiązujących równorzędną walkę ze swoim boiskowym rywalem. Dobitnym odzwierciedleniem powyższej zmiany był końcowy wynik seta, tj. 25:18 z perspektywy DAP. MVP został Mirosław Dziuba.

Zgoła odmienny przebieg miała konfrontacja Januszy Siatkówki z adrenaline.pl Team. Zbliżone potencjałem drużyny w pierwszym secie zaprezentowały kawał dobrej siatkówki, tocząc wyrównane spotkanie. Ostatecznie po zaciętej końcówce seta dwoma asami serwisowymi zakończył Radosław Okuszko i to Janusze Siatkówki wygrali premierową partię 25:23. Zawodnicy adrenaline.pl Team wyciągnęli odpowiednie wnioski, przeprowadzili istotne zmiany kadrowe i w drugim secie dosłownie rozbili Januszy 25:10. Tie-break to już zupełnie inna bajka. Gra znowu się wyrównała i do samego końca ciężko było wskazać finalnego zwycięzcę. Okazali się nimi gracze adreanline.pl TEAM, którzy decydującą rozgrywkę wygrali 15:12. MVP został Robert Pawlak (9 punktów).

W meczu kończącym trzecią kolejkę zmierzyły się drużyny Hardcore.pl i Pogotowie Nowak 24 h. Teoretycznie faworytem byli ci drudzy, aczkolwiek za „hardcorowcami” przemawiał fakt, iż Pogotowie Nowak grało w piątkę. Kluczowy dla przebiegu całego spotkania okazał się pierwszy set, w którym szala zwycięstwa przychylała się z jednej na drugą stronę. Lepiej rozpoczęli „hardcorowcy”, którzy w pewnym momencie prowadzili już 15:8. Przeciwnicy nie zamierzali jednak odpuszczać, stopniowo odrabiali starty i wyszli na prowadzenie w końcówce partii, mając piłkę setową przy stanie 24:23. Problem Pogotowia tkwił w niemożności postawienia przysłowiowej „kropki nad i”. Ich słabość wykorzystali rywale, którzy pierwszego seta wygrali 26:24, a w drugiej partii poszli za ciosem i „zmiażdżyli” przeciwnika 25:9! MVP został Krzysztof Bieńkowski.