Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Ręczna manipulacja przy liście

2018-11-21 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-21 11:06:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W poniedziałek ogłosiliśmy listę kandydatów w 58. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa, zaznaczając, że lista jest otwarta, więc czekamy na propozycje zgłaszane przez naszych znających się na sporcie czytelników.

Tradycyjnie długo czekać nie musieliśmy, chociaż pierwszych zmian dokonaliśmy sami. Jest to efekt starań naszego redakcyjnego chochlika, który zazwyczaj „ó” w „u” zamienia albo „ż” w „rz”. Tym razem jednak gdzieś głęboko złośliwie wcisnął kartkę z dwoma nazwiskami: Malewski i Gawryś, tak głęboko, że w tym całym plebiscytowym zamieszaniu znaleźliśmy ją dopiero w poniedziałek. Cóż było robić, obu znakomitych piłkarzy ręcznych trzeba było natychmiast wciągnąć na listę kandydatów, bo przecież plebiscyt bez Marcina Malewskiego to jak lato bez wakacji, makowiec bez maku i Szydło bez rozbitej limuzyny.
A oto krótki opis osiągnięć obu kandydatów:
* Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Energa Olsztyn) — najbardziej doświadczony zawodnik olsztyńskiego zespołu, w poprzednim sezonie czołowy strzelec grupy A I ligi. Przypomnimy przy okazji, że „Maleś” jest też regularnie bierze udział w Balu Sportowca, podczas którego zawsze zgarnia po kilka statuetek (za wysokie miejsca w plebiscycie oraz za zwycięstwa w konkursach sms-owych)
* Mateusz Gawryś (piłka ręczna, Warmia Energa Olsztyn) — mocny punkt olsztyńskiego pierwszoligowca, który poprzedni sezon zakończył rozgrywki I ligi na drugim miejscu.

Ale to nie były ostatnie zmiany na liście, bowiem po interwencji naszych czytelników dopisaliśmy do niej jeszcze trzech kolejnych sportowców. Oto oni:
* Arkadiusz Kowalewski (futbol amerykański, AZS UWM Olsztyn Lakers) — zawodnik i koordynator sekcji olsztyńskiego zespołu, który w rozgrywkach pierwszej Ligi Futbolu sezonu 2018 zajął 3. miejsce w grupie B.
* Jakub Horda (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — członek kadry narodowej juniorów, wicemistrz Polski juniorów w olimpijskiej konkurencji K-4 500.
* Paulina Paździorko (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — członkini kadry narodowej juniorek, złota medalistka długodystansowych mistrzostw Polski juniorek w K-1 5000.

Przypominamy, że najpopularniejszych sportowców wybieramy poprzez głosowanie kuponowe i sms-owe. Pamiętajmy jednak, by na kuponie wpisywać tylko sportowców z oficjalnej listy kandydatów. Oczywiście na kuponie musi być 10 nazwisk, każdy kupon źle wypełniony, na przykład tylko z jednym nazwiskiem, nie będzie brany pod uwagę.
A oto wszystkie tegoroczne konkursy sms-owe:
1. Piłkarz Roku
2. Klub Sportowy
3. Najpopularniejszy Sportowiec (lista kandydatów pokrywa się z listą plebiscytową, więc wyniki tego konkursu sms-owego zostaną doliczone do wyników głosowania kuponowego na zasadzie 1 SMS = 10 punktów — tyle dostaje sportowiec wpisany na pierwszym miejscu kuponu)
4. Sportowiec bez Barier
5. Sportowe Wydarzenie Roku
6. Najpopularniejszy Sportowiec Olsztyna
7. Sportowy Talent Roku
8. Najpopularniejszy Sportowiec Akademicki
9. Akademicki Sportowiec bez Barier
10. Najpopularniejszy Sportowiec Powiatu Olsztyńskiego
11. Najpopularniejszy Club Fitness/Siłownia
12. Najpopularniejszy Instruktor/Trener personalny

ARTUR DRYHYNYCZ

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. najbest #2628806 | 213.76.*.* 22 lis 2018 07:55

  A po kiego arbuza pokazujecie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AP #2628682 | 31.0.*.* 21 lis 2018 20:29

  Gawryś na sportowca roku...HAHAHA Pół sezonu nie grał, a teraz laury chce zbierać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kebiz #2628334 | 88.156.*.* 21 lis 2018 12:06

  A co ze sportowcami " z barierami" ? W tej plebiscytowej manii komus coś odbiło !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz