Pierwsze zwycięstwo Chemika

2018-11-14 14:00:00(ost. akt: 2018-11-14 14:24:18)
Siatkarki Chemika Olsztyn

Aż osiem kolejek czekały na swoje pierwsze drugoligowe zwycięstwo siatkarki Chemika, ale jak już wreszcie „odpaliły”, to od razu za trzy punkty!
Olsztynianki, prowadzone przez trenera Marka Kotulskiego (do historycznego awansu doprowadził „chemiczki” Maciej Dobrowolski), w czterech setach pokonały u siebie ŁMLKS Łaskovię Łask.

* UKS Chemik Olsztyn — ŁMLKS Łaskovia 3:1 (20, -18, 23, 15)
CHEMIK
: Monika Kobylińska, Aleksandra Przybysz, Joanna Rodak, Karolina Wrocławska, Julia Gach, Oliwia Ekstowicz, Magdalena Borkowska (libero) oraz Weronika Wrzesińska, Katarzyna Knapp, Kinga Wesołowska, Iga Siemionow (libero)
Kluczowy dla losów tego spotkania okazał się chyba trzeci set, który zaczął się od wyniku... 10:2 dla Łaskovii! Siatkarki z Olsztyna nie spuściły jednak głów, tylko krok po kroku zaczęły odrabiać te straty i to z takim efektem, że nie tylko dogoniły rywalki, ale i rozstrzygnęły na swoją korzyść wyrównaną końcówkę. Co tak uskrzydliło Chemika, że czwartą partią zaczął od prowadzenia 8:1 (!) i — mimo że później ekipa gości doszła olsztynianki nawet na 12:15 — ostatnie słowo znów należało zespołu trenera Kotulskiego (końcowy fragment meczu wygrany aż 10:3).
* W grupie 1 nie powiodło się tym razem siatkarkom Energi Truso, które zdecydowanie uległy w Elblągu jednej z czołowych drużyn tej grupy, UKŻPS Kościan.

* Energa Truso Elbląg — UKŻPS Kościan 0:3 (-18, -19, -19)
ENERGA TRUSO
: Markowicz, Dąbrowska, Szostak, Mackiewicz, Głowacka, Wąsik, Kowalczyk (l) oraz Frąckiewicz, Florek (l), Czyjak, Dziąbowska

* Inne mecze 9. kolejki, grupa 1: SKF Politechnika Poznańska — Pałac II Bydgoszcz 0:3, APS Rumia — UKS ZSMS Poznań 1:3, Spójnia Stargard — SMS Police 1:3, Energetyk II Poznań — Orzeł Malbork 3:0, pauzowała Gedania Gdańsk. W tabeli prowadzi Energetyk II (21 pkt, mecz więcej) przed Pałacem II (18), Kościanem (17) i Gedanią (13), a Energa Truso jest siódme (12, sety 14:15).
* Grupa 2: Dargfil Tomaszów Maz. — BAS Białystok 3:2, Krótka Mysiadło — LTS Legionovia 3:0, Nike Węgrów — NOSiR Nowy Dwór Maz. 0:3, Sparta Warszawa — AZS AWF Warszawa 0:3, pauzował UKS Siedlce. W tabeli prowadzi NOSiR (22) przed AZS AWF (19), Siedlcami (17) i Spartą (14), a Chemik zamyka tabelę na 11. pozycji (3, 5:22). Wczoraj rozegrano 10. kolejkę, jednak mecze Truso — UKS ZSMS Poznań i AZS AWF — Chemik zakończyły się po oddaniu gazety do druku.

II LIGA MĘŻCZYZN\\\ Wolny weekend mieli tym razem siatkarze AZS UWM Olsztyn, których ta przymusowa pauza kosztowała spadek z drugiego na trzecie miejsce w tabeli grupy 2. W najbliższą niedzielę (a nie, jak zwykle, w sobotę!) zespół trenera Grzegorza Krzana podejmie w Kortowie warszawski MOS Wola (g. 18)

* 7. kolejka: MOS Wola Warszawa — Legia Warszawa 1:3, Metro Warszawa — Centrum Augustów 3:0, Huragan Wołomin — BAS Białystok 0:3, Huragan Międzyrzec Podl. — Czołg AZS UW Warszawa 2:3, pauzował AZS UWM Olsztyn. W tabeli prowadzi BAS (17) przed Legią (15), AZS UWM (13, 15:9), Metro (12) i Wolą (9, mecz więcej).