Udany rewanż Stomilu

2018-11-10 18:06:47(ost. akt: 2018-11-11 20:20:56)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W rundzie jesiennej w Olsztynie Stomil przegrał 0:1 z Wartą, ale w 18. kolejce I ligi olsztynianom udało się zrewanżować, bowiem po golu Tanczyka w Poznaniu wygrali 1:0.
* Warta Poznań - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1
- Wołodymyr Tanczyk (54); sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin); żółte kartki: Marciniak, Kiełb, Szymusik - Głowacki, Trojak; widzów: 888.
WARTA: Adrian Lis - Grzegorz Szymusik, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński - Wojciech Fadecki (73 Krystian Sanocki), Artur Marciniak, Adrian Cierpka, Robert Janicki (86 Mateusz Wypych), Jakub Kiełb (62 Niklas Zulciak) - Łukasz Spławski.
STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Dominik Kun, Miłosz Trojak (73 Łukasz Jegliński), Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (84 Marcin Stromecki), Wołodymyr Tanczyk - Michał Góral (83 Rafał Śledź).

W pierwszej połowie podopieczni Piotra Zajączkowskiego nie popełnili żadnego głupiego błędu w obronie, co - jak się okazało - było kluczem do sukcesu po przerwie. W 54. minucie na rajd zdecydował się Wołodymyr Tanczyk, który zdobył zwycięską bramkę.
- Było to bardzo ważne spotkanie - powiedział trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Zasłużyliśmy na trzy punkty, bo oprócz zwycięskiej bramki mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji.
Dzięki sobotniemu zwycięstwu strata olsztynian do bezpiecznej strefy zmalała do jednego punktu.
17 listopada Stomil podejmie Bytovię Bytów.

* Inne mecze 18. kolejki: Tychy - Odra 4:2 (Łukasz Grzeszczyk 20, Hubert Adamczyk 68, Jakub Vojtuš 81, 85 - Szymon Skrzypczak 52, Dawid Abramowicz 54 s); sobota: Wigry - Jastrzębie 1:3 (Robert Bartczak 72 - Dawid Gojny 50, Patryk Skórecki 66, Kamil Szymura 87 k), Sandecja - Chojniczanka 2:0 (Maciej Małkowski 38 k, Mateusz Klichowicz 52), ŁKS - Chrobry 2:0 (Dani Ramírez 7, Artur Bogusz 34), Podbeskidzie - Katowice 0:2 (Bartosz Śpiączka 39, Adrian Błąd 59), Bytovia - Bruk-Bet 2:2 (Łukasz Wróbel 57 k, Maksymilian Hebel 75 - Piotr Wlazło 26 k, Roman Gergel 43), Stal - Garbarnia 6:1 (Grzegorz Kuświk 30, 37, 50, Andreja Prokić 32, 62, Kacper Sadłocha 84 - Krzysztof Kalemba 80); niedziela: Puszcza - Raków 1:3 (Piotr Stawarczyk 34 k - Maciej Domański 23, Szymon Lewicki 61, Marcin Listkowski 90).