Siatkarze Intelly wskoczyli na fotel lidera

2018-11-08 14:50:43(ost. akt: 2018-11-08 14:59:20)
Intelly, lider I ligi OLSA

Autor zdjęcia: OSiR

Za nami czwarta kolejka I ligi OLSA (Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorów). W najciekawszym meczu Intelly pokonało SSPS AZS i awansowało na pierwsze miejsce.
Mecz przewodzących w tabeli drużyn nie zawiódł oczekiwań - ostatecznie po dwóch zaciętych setach triumfowało Intelly. Początek meczu to pewna gra w obronie i skuteczna w ataku Intelly (6:2, 15:11). Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS szybko odpowiedziało akcjami Piotra Milewskiego (atak i dwa pojedyncze bloki), doprowadzając do remisu 15:15. Gra toczyła się punkt za punkt, ale więcej zimnej krwi zachowało Intelly, wykorzystując drugą piłkę setową (25:23).
Drugą partię AZS rozpoczął od prowadzenia 11:8. Z piłki na piłkę to jednak Intelly przejmowało kontrolę nad drugim setem. Najpierw doprowadziło do remisu 17:17, by później swoją dobrą grę udokumentować pewnym prowadzeniem 24:20. Pierwsze trzy piłki meczowe AZS obronił, ale za czwartą ta sztuka już się nie udała i to Intelly cieszyło się ze zwycięstwa i awansu na fotel lidera. Najskuteczniejszymi zawodnikami zwycięskiej drużyny byli: Bartosz Łukasiak i Daniel Rolka (zdobyli po 9 punktów), ale to Bartosz popełnił mniej błędów i właśnie jemu przypadł tytuł MVP meczu.

W meczu As Cars Team - Netland występujący w nowych strojach zawodnicy Netlandu całkowicie zdominowali poczynania na parkiecie. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończył się ich przekonywującym zwycięstwem 25:16. MVP został skuteczny i efektowny w ataku Bartłomiej Bachanowicz (12 punktów).

W kolejnym spotkaniu Indykpol potwierdził wysokie aspiracje, w dwóch setach pokonując Banach Auto Serwis. Długie fragmenty pierwszego seta to zacięta walka punkt za punkt (9:9, 15:15), jednak w końcówce to „indyki” zdecydowanie opanowały sytuację, pewnie zwyciężając 25:19. Dobra dyspozycja Indykpolu w końcówce seta przełożyła się na początek drugiej partii i jego wysokie prowadzenie 9:1. Ostatecznie „indyki” wygrały 25:15 i awansowały na pozycję wicelidera tabeli. MVP wybrany Rafał Słabuszewski (10 punktów).

Na zakończenie wieczoru Sajtmak mierzył się z zespołem Temidy. I zaprezentował się na tyle dobrze, że nie musiał korzystać z narzekającego na lekką kontuzję Adama Kuriana. Skuteczne ataki Tomasza Gwoździa, Damiana Kruka i Kacpra Łukaszuka nękały Temidę i przynosiły kolejne punkty Sajtmakowi. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21, a druga 25:19. MVP został najskuteczniejszy w zwycięskiej drużynie Kacper Łukaszuk (11 punktów).