Stomilanki grają o mistrza jesieni

2018-11-05 17:00:00(ost. akt: 2018-11-05 17:37:28)

Jeden mecz pozostał Stomilankom Olsztyn do zakończenia rundy jesiennej w I lidze kobiet. Natomiast w II lidze huśtawkę nastrojów przeżył Stomil, który wspólnie z beniaminkiem z Bartoszyc już zakończył pierwszą część sezonu.
Pierwszoligowy lider nie miał litości dla ekipy z Mazowsza. Był to już siódmy mecz obu drużyn na pierwszoligowym froncie i szóste zwycięstwo olsztyńskiego zespołu.

• Stomilanki Olsztyn — KS Raszyn 8:0 (3:0)
1:0 — Tarakanowa (23), 2:0 — Bukowska (26), 3:0 — Kamińska (35), 4:0, 5:0 — Tarakanowa (46, 51), 6:0 — Siwicka (57), 7:0, 8:0 — Bukowska (71, 76)
STOMILANKI: Kaźmierczak — (86 Gruba), Krech, Kamińska, Mazurkiewicz, Ostrowska (78 Wasiluk), Bukowska (86 Senkbeil), Siwicka, Rosiak, Smolińska, Zawistowska (46 Grzesik), Tarakanowa (78 Penk)

— Do każdego meczu podchodzimy z jakimiś obawami, ale tym razem z minuty na minutę okazywało się, że spotkanie jest pod naszą kontrolą. Raszyn nie przeszkodził nam w osiągnięciu celu, jakim były trzy punkty. Zagraliśmy bardzo dobrze. Na boisku było widać organizację gry na wysokim poziomie oraz dużo chęci z naszej strony — powiedział Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek.
W ostatniej kolejce rundy drużyna z Olsztyna zagra w sobotę na wyjeździe z Medykiem II Konin (g. 13). Rywalki mogą być wzmocnione piłkarkami z pierwszego zespołu, gdyż ekstraliga ma już wolne. — Bierzemy to pod uwagę — powiedział Maleszewski. — Jednak przygotowujemy się tak samo, jak do każdego innego meczu, no i oczywiście będziemy chcieli wygrać. Dałoby nam to spokojną zimę. Chcemy zrobić wszystko, żeby zdobyć trzy punkty, więc na to spotkanie najprawdopodobniej pojedziemy dzień wcześniej.

• Pozostałe wyniki 10. kolejki: Lechia Gdańsk — Sztorm Gdańsk 7:0, Kotwica Kórnik — SMS II Łódź 0:3, Piastovia Piastów — Unifreeze Górzno 2:0, Polonia Środa Wielkopolska — Medyk II Konin 0:3, KKP Bydgoszcz — Praga Warszawa 1:0.

12. Sztorm* 0 1:53

II LIGA KOBIET\\\ Ostatnia w tej rundzie kolejka okazała się szczęśliwa dla olsztyńskiej drużyny, ale nie przyniosła punktów beniaminkowi z Bartoszyc.

• Tygrys Huta Mińska — Stomil Olsztyn 2:3 (2:1)
0:1 — Waszczuk (42), 1:1 — (43), 2:1 — (44), 2:2 — Waszczuk (87), 2:3 — Krzywonos (90)
STOMIL: Folga — Komosińska, A. Chaber, Jaroszewska, W. Chaber, Szczerbaczewicz (54 Malesa), K. Lenart, Waszczuk, N. Lenart (74 Furgała), Wasilewska (80 Krzywonos), Augustyniak

W pierwszej połowie olsztynianki miały ogromną przewagę, a kiedy wreszcie strzeliły pierwszego gola, to... zaraz straciły dwa. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił (choć rywalki trafiły w poprzeczkę, a dobijając uderzenie nie trafiły w dogodnej okazji w bramkę), ale wszystko zakończyło się po myśli Stomilu. — Cierpliwość, serce do gry i walka do końca pozwoliły nam wygrać. To kolejne spotkanie, które wytrzymaliśmy kondycyjnie i w którym pokazaliśmy swój charakter. Mamy sześć punktów straty do lidera, więc teraz musimy dobrze przepracować zimę — powiedział Marek Maleszewski, trener Stomilu.

• Victoria Bartoszyce — MOSiR Sieradz 0:3 (0:2)
0:1 — Bilnik (22), 0:2 — Walak (34), 0:3 — Borowiec (78)
VICTORIA: Kojadyńska — Powierża (83 Biernacka), Michalska, Bakiewicz, Szandor (10 Broda), Lis (60 Z. Michałowska), Czerwińska, E. Michałowska (46 Solecka), Seroka, Krauze, Klonowska

Pierwszą rundę bartoszycka drużyna zakończyła z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i ośmioma porażkami. — Nie jestem zadowolony z tej rundy. Mogliśmy ugrać w niej więcej. To wina podejścia do meczów. Cieszy, że zawodniczki ogrywają się w lidze, choć wciąż mamy w wielu elementach braki. Trzeba nad tym pracować podczas treningów — powiedział Kamil Szajda, trener Victorii.

• Pozostałe wyniki 11. kolejki: Akademia Suwałki — Ząbkovia Ząbki 6:4, Pogoń Zduńska Wola — Loczki Wyszków 2:2, GOSiR Piaseczno — Wilga Garwolin 2:1, AZS UW Warszawa — Włókniarz Białystok 0:1. kwk