Piłkarskie lanie w Mielcu

2018-11-04 09:43:11(ost. akt: 2018-11-04 18:03:42)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn do Mielca jechali z założeniem kontynuowania serii spotkań bez porażki. Rzeczywistość okazała się brutalna i olsztyński zespół wrócił do Olsztyna bez punków. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego przegrali ze Stalą w kiepskim stylu 0:4.
* Stal Mielec - Stomil Olsztyn 4:0 (1:0)
1:0 - Nowak (36), 2:0 - Prokić (53), 3:0 - Wroński (61), 4:0 - Sadłocha (81)
STOMIL Skiba - Bucholc, Sołowiej, Wełnicki, Kubáň - Kun (68 Piotr Głowacki), Trojak, Paweł Głowacki (58 Jegliński), Lech, Tanczyk - Śledź (56 Mętlicki)

Od czasu odejścia ze Stomilu Kamila Kiersia olsztyński zespół w trzech spotkaniach nie zaznał porażki i zdobył łącznie pięć punktów. Dla trenera Piotra Zajączkowskiego była to pierwsza porażka od momentu przejęcia sterów w olsztyńskim pierwszoligowcu. Olsztyński szkoleniowiec dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z poprzednim meczem z Garbarnią Kraków. Od pierwszej minuty na boisko wyszedł Grzegorz Lech, zmieniając Marcina Stromeckiego.
Do przerwy olsztyński zespół przegrywał tylko 0:1 i kibice mieli nadzieję, że po przerwie Stomil będzie w stanie doprowadzić do remisu. Po przerwie Stal szybko podwyższyła na 2:0, gdy Prokić wykorzystał dobre podania Nowaka. Chwilę później gospodarze podwyższyli na 3:0 i było po meczu.

- Stal nas zdominowała od pierwszej do ostatniej minuty - mówił po meczu obrońca olsztyńskiego klubu Łukasz Sołowiej. - Jeszcze w pierwszej połowie próbowaliśmy utrzymać się przy piłce, wymienić między sobą kilka podań, ale kiedy piłka była przekierowywana do przodu, to brakowało przytrzymania piłki z przodu, odciążenia. Stal miała mnóstwo przechwytów. Cierpliwie budowali akcje, przewyższali nas jakością piłkarską. Mieli bardzo dużo sytuacji. Zasłużenie przegraliśmy, nie mieliśmy żadnych atutów.

* Inne mecze 17. kolejki, piątek: GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 0:1; sobota: Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 0:1, Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2, Bytovia Bytów - GKS Katowice 2:2, ŁKS Łódź - Odra Opole 5:1, Sandecja Nowy Sącz - GKS 1962 Jastrzębie 1:1, Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3; niedziela: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 3:0.