Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Janusze Siatkówki ograli młodzież

2018-11-01 12:05:00 (ost. akt: 2018-11-01 12:14:23)
DAP

DAP

Autor zdjęcia: OSiR

Kolejne mecze rozegrały zespoły rywalizujące w II lidze Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów. Na czele tabeli są Janusze Siatkówki.

Gdy na boisku pojawiły się zespoły Super Vision Tempo 25 i Januszy Siatkówki, na twarzach kibiców można było zauważyć wyraźne oznaki zadowolenia. Super Vision Tempo 25 to bowiem drużyna, która z racji tego, że grają w niej nastolatkowie, wzbudza powszechną sympatię. Młodzi adepci siatkówki odstają wprawdzie pod względem centymetrów i kilogramów od swoich przeciwników, ale zaangażowaniem i niebywałą determinacją starają się nadrobić fizyczne dysproporcje. Wróćmy jednak do spotkania. Janusze grali na wyjątkowym luzie, a siatkarska młodzież co rusz popełniała niewymuszone błędy i przegrała pierwszego seta do 6… W drugiej odsłonie zobaczyliśmy odmienionych „maluchów”, a trema, która zżarła ich w pierwszej partii, została w szatni. Janusze naturalnie wygrali, ale młodzież na swoim koncie zapisała 16 oczek. MVP został na wniosek Januszy Siatkówki zawodnik Tempa – Karol Dybiec, który popisał się kilkoma efektownymi blokami.

Równoległe swoje spotkanie rozgrywały adrenaline.pl TEAM z Neotherm. W pierwszym secie emocji było jak na lekarstwo. Zawodnicy adrenaline.pl TEAM w zasadzie od początku kontrolowali wydarzenia na boisku, co znalazło swe odzwierciedlenie w końcowym wyniku (25:19). O ile w pierwszym secie mogliśmy narzekać na niedostatek emocji, to druga odsłona rozgrzała do czerwoności nawet największych malkontentów. Gra toczyła się punkt za punkt, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę. Ostatecznie więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowali siatkarze adrenaline.pl TEAM, którzy drugiego seta wygrali 30:28! MVP został rozgrywający Cezary Samul.

Ostatnim akordem był bój DAP z Hardcore.pl. Drużyna DAP, mająca w swoich szeregach niekwestionowaną gwiazdę II ligi, czyli Patryka Tyszkę, od początku narzuciła swój styl gry i zasłużenie wygrała pierwszego seta 25:18. Drugą partię triumfatorzy pierwszej odsłony zaczęli jeszcze lepiej i prowadzili już 7:1. Od tego momentu oglądaliśmy już jednak inne spotkanie, albowiem 12 akcji później było 13:7 dla „hardcorowców”! Gracze DAP wyraźnie zszokowani swoją siatkarską niemocą do końca drugiego seta nie potrafili znaleźć już właściwego rytmu i przegrali 16:25. Najwyraźniej kubeł zimnej wody podziałał na nich otrzeźwiająco, bo w tie-breaku cofnęliśmy się do przeszłości, tj. do pierwszego seta. 15:6 dla DAP i kolejne punkty do ligowej tabeli. MVP został zdobywca 27 punktów Patryk Tyszka.

OLSA II LIGA
1. Janusze Siatkówki 6 4:0
2. DAP 4 4:2
3. adrenaline.pl TEAM* 3 2:0
4. Neotherm 2 3 2:2
5. Pogotowie Nowak 24 h* 1 1:2
6. Hardcore.pl 1 1:4
7. Super Vision Tempo 25 0 0:4
* mecz mniej

Następne mecze (20.11)

Boisko nr. 1
20.15: DAP – Super Vision Tempo 25
21.15: Pogotowie Nowak 24h – Hardcore pl

Boisko nr. 2
20.15: Janusze Siatkówki – adrenaline.pl TEAM

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB