Wyniki klasy A i B

2018-10-29 19:46:59(ost. akt: 2018-10-29 19:48:54)
Piłkarze najniższych klas rozgrywkowych rozegrali ostatnią kolejkę przed zimową przerwą.
KLASA A\\\ Na półmetku rozgrywek w żadnej z grup nie ma wyraźnego lidera. Największą przewagę wypracował sobie Barkas Tolkmicko, choć na zakończenie rundy dopiero w ostatnich minutach uratował zwycięstwo z Zatoką II Braniewo. Od 32. minuty rywale prowadzili 1:0 (Mateusz Winnicki). Barkas doprowadził do wyrównania w 86. minucie (Adrian Sierka), a decydujący cios zadał w czwartej minucie doliczonego czasu (Kamil Piotrowski), kiedy braniewianie grali już w dziesiątkę.
W pozostałych grupach przewagi liderów nad wiceliderami są minimalne. Żadnego meczu w pierwszej rundzie nie przegrały trzy drużyny: wspomniany Barkas oraz KS Wojciechy i Polonia Iłowo, którym wystarczyło to do zajęcia w swoich grupach drugich miejsc. W ostatniej jesiennej kolejce na trzy punkty mocno musieli zapracować piłkarze z Wojciechów. Podejmowali oni Burzę Słupy i gospodarze zafundowali sobie huśtawkę nastrojów. Już po czterech minutach prowadzili 2:0, do przerwy przegrywali 2:3, by ostatecznie wygrać 5:4.

• 11. kolejka, grupa 1: Reduta Bisztynek — Kowalak Kowale Oleckie 1:1, Żagiel Piecki — Start Kruklanki 4:2, Jurand Barciany — Orzeł Czerwonka 0:0, Mazur Pisz — Fala Warpuny 8:2, Kłobuk Mikołajki — MKS Ruciane-Nida 4:0, Salęt Boże — Warmianka Bęsia 2:2; grupa 2: Piast Wilczęta — Orzeł Ulnowo 3:4, Victoria Rychliki — LKS Tyrowo 1:4, Barkas Tolkmicko — Zatoka II Braniewo 2:1, Jastrząb Ględy — Zalew Frombork 0:1, GLKS Jonkowo — Pomowiec Gronowo Elbląskie 1:0, Syrena Spomlek Młynary — Czarni Małdyty 9:0; grupa 3: Granica Bezledy — MKS Jeziorany nie odbył się (goście nie przyjechali), Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki — Zryw Jedwabno 5:1, Fortuna Gągławki — Tempo Ramsowo Wipsowo 2:1, GKS Dźwierzuty — GKS Szczytno 6:1, Leśnik Nowe Ramuki — Wałpusza 07 Jesionowiec 1:1, KS Wojciechy — Burza Słupy 5:4; grupa 4: Wel Lidzbark Welski — Grunwald Gierzwałd 1:2, Zamek Kurzętnik — Czarni Rudzienice 2:1, KS Mroczno — Osa Ząbrowo 4:1, Iskra Narzym — Lider Złotowo 4:0, Ossa Biskupiec — LZS OHI Frednowy 5:1, Polonia Iłowo — Jordan Kazanice 1:0.

12. Osa 1 8:48

KLASA B\\\ Tutaj również już wszystkie grupy mają wolne. W grupie 1 nie zweryfikowany został jeszcze mecz Pogoni Banie Mazurskie z Fortuną Wygryny, gdzie walkower powinna otrzymać pierwsza z tych drużyn (rywale nie stawili się na boisku). Dzięki temu Pogoń zostanie mistrzem jesieni, a to dlatego, że B ędzie miała lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Szansą Reszel, z którą wygrała 3:2 oraz 1:0. W grupie 4 przerwę zimową w fotelu lidera spędzi beniaminek MKS Działdowo, który nie przegrał żadnego spotkania (10 zwycięstw i remis). Przypomnijmy, że w dwóch pozostałych grupach B klasy, które skończyły grę tydzień wcześniej, liderami są Pama Powodowo oraz KS 2010 Wrzesina.
• Grupa 1 (10. kolejka): Tęcza II Biskupiec — Pogoń Banie Mazurskie 3:0, Olimpia Miłki — Szansa Reszel 4:3, Pogoń Ryn — Fortuna Wygryny 6:1; grupa 4 (11. kolejka): Wicher Gwiździny — Olimpia Kisielice 3:3, Wel Bratian — Sokół II Ostróda 1:7, Mewa Smykowo — Żak Jamielnik 0:5, Zamek Szymbark — Iskra Smykówko 1:10, LZS Fijewo — MKS Działdowo 1:5, Avista Łążyn — Start II Nidzica 4:0. kwk