STOMILANKI ZDOBYŁY STOLICĘ

2018-10-29 19:00:00(ost. akt: 2018-10-29 19:45:09)
Stomilanki Olsztyn są liderem I ligi

Wciąż na fali są Stomilanki Olsztyn, które wygrywając w Warszawie (i to aż 5:1!), obroniły prowadzenie w I lidze kobiet. Punkt w II lidze zdobyła Victoria Bartoszyce.

• Praga Warszawa — Stomilanki Olsztyn 1:5 (0:2)
0:1, 0:2 — Rosiak (19, 45), 1:2 — Lipa (57), 1:3 — Zawistowska (66), 1:4 — Rosiak (80) 1:5 — Bukowska (90)
STOMILANKI: Kaźmierczak (90 Gruba) — Krech, Ostrowska, Mazurkiewicz, Grzesik, Kamińska (85 Gonciarz), Rosiak (85 Senkbeil), Siwicka, Zawistowska (83 Wasiluk), Tarakanowa, Bukowska

— Na pewno nie przypuszczaliśmy, że osiągniemy w Warszawie tak wysoki wynik. Tym bardziej, że był to nasz trzeci mecz w ciągu sześciu dni, a za nami były dwa ciężkie spotkania z KKP Bydgoszcz. W Warszawie wyszła mądrość i dojrzałość naszej drużyny. Wiemy, kiedy i jak punktować przeciwnika — powiedział Dariusz Maleszewski, trener olsztyńskiej drużyny. W następnej kolejce Stomilanki zagrają w sobotę na Dajtkach z KS Raszyn (g. 11).

• Inne wyniki 9. kolejki: KKP Bydgoszcz — Lechia Gdańsk 4:1, KS Raszyn — Polonia Środa Wielkopolska 2:4, Medyk II Konin — Piastovia Piastów 7:0, Unifreeze Górzno — Kotwica Kórnik 10:0, SMS II Łódź — Sztorm Gdańsk 5:0.

12. Sztorm* 0 1:46

II LIGA KOBIET\\\ W swoim ostatnim tej jesieni meczu na własnym terenie Stomil Olsztyn przegrał po raz pierwszy. Wyjazdowy punkt zdobyła za to Victoria Bartoszyce.

• Stomil Olsztyn — AZS UW Warszawa 1:2 (1:1)
0:1 — Przybyłkowicz (34), 1:1 — Waszczuk (36), 1:2 — Maronde (75)
STOMIL: Folga — Waszczuk, Augustyniak, N. Lenard, Komosińska, K. Lenard (26 Malesa), Jaroszewska, W. Chaber (74 Krzywonos), Wasilewska (76 Furgała), A. Chaber, Szczerbaczewicz (73 Myśliwczyk)
Rundę jesienną olsztynianki zakończą w Hucie Mińskiej, gdzie w niedzielę zagrają z tamtejszymi Tygrysami (g. 13.30).

• Wilga Garwolin — Victoria Bartoszyce 1:1 (1:1)
1:0 — (23), 1:1 — Michalska (37)
VICTORIA: Kojadyńska — Czarna, Michalska, Powierża, Broda, Z. Michałowska (70 Greber), Seroka, E. Michałowska, Czerwińska, Klonowska, Krauze
Końcówka rundy jest dla beniaminka z Bartoszyc bardziej udana od początku sezonu. Zawodniczki lepiej czują się na boisku, czego efektem 5 punktów w czterech ostatnich kolejkach. W Garwolinie zabrakło jednak kropki nad i, choć były ku temu okazje. — Na pewno liczyliśmy na zwycięstwo, ale słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. Przez pół godziny dochodziliśmy na boisku do siebie po podróży. Po przerwie było już znacznie lepiej, szwankowała tylko skuteczność. Trzy dobre okazje miała Agnieszka Krauze, a po jednej Kinga Seroka i Julia Klonowska, która w ostatnich minutach trafiła w poprzeczkę — powiedział Kamil Szajda, trener Victorii. Na zakończenie pierwszej rundy bartoszycznki zagrają w niedzielę u siebie z MOSiR-em Sieradz (g. 13).

• Inne wyniki 10. kolejki: Włókniarz Białystok — GOSiR Piaseczno 3:0 vo, MOSiR Sieradz — Pogoń Zduńska Wola 6:0, Loczki Wyszków — Akademia Suwałki 3:1, Ząbkovia Ząbki — Tygrys Huta Mińska 4:0.