Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podwójny Sukces Zawodników Karate z Olsztyna [ZDJĘCIA]

2018-10-24 15:32:19 (ost. akt: 2018-10-24 15:42:32)

Autor zdjęcia: OLSZTYŃSKI KLUB KYOKUSHIN KARATE

Dwie grupy zawodników Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate rywalizowały w sobotę 20 października w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Juniorów młodszych w Tarnowskich Górach oraz w VIII Mistrzostwach Niemiec w Karate Kyokushin „German Open”. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski to Monika Czupryńska oraz Krystian Słota, którzy do strefy medalowej stoczyli po cztery walki. Złote medale wywalczyli w Dortmundzie Maksymilian Penger oraz Patrycja Block, którzy do finału stoczyli po trzy walki.

20 października odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Open w Tarnowskich Góra. Olsztyńscy zawodnicy karate kyokushin po ciężkich i zaciekłych walkach wracają do domu z dwoma brązowym medalami. Monika Czupryńska (Jun. Mł. kat -50kg) trzy pierwsze walki wygrała znaczącą przewagą dzięki celnej technice mawashigeri jodan (kopnięcie na głowę). W czwartej walce mimo wielkiej determinacji Monika uległa zawodnicze z Leszna i zakończyła rywalizację na trzecim miejscu.

Taka samą ilość walk przeszedł Krystian Słota (Jun. Mł. kat +65kg ). Po dwóch wygranych walkach przez znaczącą przewagę, w trzeciej wygrał przez ippon (nokaut). Żeby wejść do finału musiał zmierzyć się z zawodnikiem z Limanowskiego klubu. Mimo wspaniałych wcześniejszych walk nie zdołał pokonać tego zawodnika i również wraca z brązem. Determinacji nie można odmówić pozostałym zawodniczkom: Marcie Krawczyk (kat -50kg) dla której był to pierwszy start na tak poważnych zawodach oraz Martynie Seroce. Martyna startująca w kata (układy) była o włos od wejścia do finału i uplasowała się na 9. miejscu. — Mimo niedosytu Martyny to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że w tej kategorii startowało 40 dobrze przygotowanych zawodniczek. Same zawody były na bardzo wysokim poziomie — mówi Aleksandra Wieczorek która również startowała w kata w kategorii seniorów. Zawody zgromadziły w Tarnowskich Górach najlepszych 260 zawodników z całej Polski.

W tym samym dniu odbyły się w Dortmundzie 8 Mistrzostwa Niemiec w Karate Kyokushin "GERMAN OPEN". W mistrzostwach startowało ponad 150 zawodników z dziesięciu krajów: Francji, Holandii, Niemiec Belgii, Węgier, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Polski. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwoje zawodników - Patrycja Block i Maksymilian Penger, którzy wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca. Patrycja oraz Maks do finału musieli stoczyć w swoich kategoriach po trzy walki. Patrycja pierwszą walkę z Węgierką wygrała przez IPPON czyli pełny punkt, drugą walkę z Holenderką również zdecydowanie wygrała przez IPPON. W trzeciej walce z inną z Polek, Patrycja Block wygrała w regulaminowym czasie przez Wazari.

Maksymilian swoje dwie pierwsze walki z Węgrami w rewelacyjny sposób zakończył przed czasem technikami ręcznymi oraz kopnięciem okrężnym. W trzeciej walce Maks również pokazał klasę wygrywając przez Wazari. Przed zawodnikami kolejny start już za tydzień w Ostródzie na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO MAZURY CUP. Maksa czekają jeszcze Mistrzostwa Polski 10 listopada w Ełku oraz udział w Mistrzostwach Europy w Mołdawii.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2608792 | 81.190.*.* 24 paź 2018 23:27

    jak sie nazywa dziewczyna pierwsza z lewej?:)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz