Milwaukee Team liderem I ligi OLFA

2018-10-23 16:56:26(ost. akt: 2018-10-23 17:08:06)
Milwaukee Team

W 3. kolejce Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego odbyły się cztery mecze, w których padło aż 37 bramek. Moc pokazali zawodnicy Milwaukee Team, którzy rozgromili dotychczasowego lidera, obejmując prowadzenie w tabeli.
W pierwszym meczu kolejki naprzeciw siebie stanęły przewodzące w tabeli drużyny Miazgi Gutkowo i Milwaukee Team. Widowisko, które zapowiadało się na wyrównane i zacięte, okazało się jednostronnym spotkaniem, zakończonym pogromem Miazgi 8:1. Od początku inicjatywę przejęli zawodnicy Milwaukee, którzy po bramkach Pawła Ossowskiego i Kamila Kępki już w piątej minucie prowadzili 2:0. Minutę później Miazga odpowiedziała kontaktowym trafieniem Szymona Chodora i był to jedyny pozytyw w wykonaniu zawodników z Gutkowa tego wieczoru. Wynik do przerwy na 3:1 ustalił Łukasz Gorgol, wykorzystując sprytnie rozegrany rzut wolny. Druga połowa to nieskuteczne ataki Miazgi i zabójcze kontry w wykonaniu nowego lidera. Łupem strzeleckim podzielili się: Paweł Ossowski (3), Kamil Kępka i Łukasz Gorgol.

Drugi mecz kolejki pomiędzy Falco a Fortuną to był prawdziwy rollercoaster. Po pierwszej połowie nikt nie wyobrażał sobie innego wyniku niż zwycięstwo Falco. Pewna gra i kontrola wydarzeń na boisku przełożyła się na bramki Bogdana Ślimaka, Konrada Kirstena (piękna indywidualna akcja) i Tomasza Jagielskiego. Od początku drugiej części gry na boisku pojawiła się inna Fortuna - grająca kombinacyjnie i z pasją stwarzała zagrożenie pod bramką Adama Woźniaka, skutecznie finalizując aż sześć akcji! Kolejno na listę strzelców wpisywali się: Piotr Kamiński, Dominik Borzewski, Paweł Oleśkiewicz, Przemek Mikos, Łukasz Stankiewicz i po raz drugi w tym spotkaniu Dominik Borzewski, ustalając rezultat na 6:3 dla Fortuny.

Spotkanie Straży Pożarnej z Alcar Renault toczyło się o zdobycie pierwszych punktów w tej edycji OLFA. Dysponujący dłuższą ławką Alcar nie pozostawił najmniejszych złudzeń przeciwnikom, zwyciężając 9:2. W 18. minucie po dubletach Damiana Rogalskiego i Łukasza Galika oraz trafieniu Szymona Borowego Alcar prowadził 5:0. Bramki Kamila Kulasa i Krzysztofa Syrojć przywróciły strażakom nadzieję na korzystny rezultat, ale dobrze usposobieni strzelecko zawodnicy reprezentujący barwy francuskiego potentata motoryzacyjnego nie spuścili z tonu, aplikując w ostatnich pięciu minutach cztery gole, odnosząc rekordowe zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach. Bramki w końcowych fragmentach meczu zdobywali: Cezary Adamowicz (2), Łukasz Galik i Szymon Dubowski.

Zwieńczeniem wieczoru było widowisko, które stworzyły LUK-CAR i MPEC. Od początku walka rozgorzała w najlepsze. Raz jedna drużyna, raz druga stwarzały sobie dobre okazje pod bramką przeciwników. Skuteczniejsi w końcówce pierwszej połowy okazali się zawodnicy LUK-CAR, którzy po strzałach Andrzeja Furgały objęli prowadzenie 2:0. MPEC odpowiedział kontaktowym trafieniem Kacpra Golksa w 21. minucie. Trzy minuty później trzecie trafienie LUK-CAR (znowu Furgała) wydawało się, że definitywnie rozstrzygnęło losy spotkania. Nic bardziej mylnego. Fantastyczny strzał bramkarza MPEC Kacpra Buśko zza połowy boiska oraz po kilkudziesięciu sekundach gol Jakuba Borsuka spowodowały, że na tablicy wyników widniał remis 3:3. Ale to nie koniec, bo kolejna „bomba” Kacpra Buśko z połowy boiska dała pierwsze prowadzenie w meczu „ciepłownikom”. I gdy wydawało się, że MPEC sięgnie po upragnione trzy punkty, 24 sekundy przed końcem Dariusz Ślimak doprowadził do podziału punktów.