STOMILANKI WSKOCZYŁY NA SZCZYT

2018-10-22 12:00:00(ost. akt: 2018-10-22 12:28:25)

Mamy w Olsztynie lidera! Po wygranej z KKP Bydgoszcz, na pierwsze miejsce w I lidze kobiet wskoczyły Stomilanki. W środę obie drużyny zagrają ze sobą po raz kolejny. Tym razem stawką będzie awans do 1/8 finału Pucharu Polski.
Mecz na szczycie I ligi zakończył się po myśli drużyny z Warmii i Mazur. Dzięki siódmej wygranej w rundzie olsztynianki przeskoczyły w tabeli swoje niedzielne rywalki.

• Stomilanki Olsztyn — KKP Bydgoszcz 3:2 (1:1)
1:0 — Bukowska (18), 1:1 — Monika Kaźmierczak (26), 2:1 — Ostrowska (54), 3:1 — Bukowska (67), 3:2 — (90+3 samobójcza)
STOMILANKI: Marta Kaźmierczak — Krech, Mazurkiewicz, Ostrowska, Smolińska, Kamińska, Bukowska (90 Wasiluk), Siwicka, Rosiak, Grzesik (80 Zawistowska), Tarakanowa
— Kluczem do wygranej była przede wszystkim znakomita postawa naszego zespołu. Przed tym spotkaniem pracowaliśmy nad wieloma elementami, żeby dobrze rozpracować przeciwnika. Euforia po zwycięstwie była duża, tym bardziej że w tabeli odskoczyliśmy trzeciemu i czwartemu zespołowi — powiedział Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek.
W środę olsztynianki jeszcze raz zagrają z KKP. Spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy, a stawką będzie awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

• Pozostałe wyniki 8. kolejki: Lechia Gdańsk — SMS II Łódź 3:3, Sztorm Gdańsk — Unifreeze Górzno 0:9, Kotwica Kórnik — Medyk II Konin 1:2, Piastovia Piastów — Raszyn 0:1, Polonia Środa Wlkp. — Praga Warszawa 2:3.

12. Sztorm* 0 1:41

II LIGA KOBIET\\\ Obie nasze drużyny zdobyły w 9. kolejce po cennym punkcie.

• Ząbkovia Ząbki — Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
1:0 — Tuszyńska (38), 1:1 — Augustyniak (85)
STOMIL: Folga — Waszczuk, Augustyniak, N. Lenard (88 Myśliwczyk), Komosińska, K. Lenard (72 Szczerbaczewicz), Cwalińska (78 Malesa), Jaroszewska, W. Chaber, Wasilewska, A. Chaber
Olsztynianki są pierwszym zespołem, który w tej rundzie nie przegrał z liderem z Ząbek. Remis uratowała kilka minut przed końcem Daria Augustyniak, która skutecznie dobiła wykonywany przez siebie rzut karny. Była to zresztą druga w tym meczu jedenastka dla Stomilu (wcześniejszej nie wykorzystała Aneta Wasilewska). — W pierwszej połowie optyczną przewagę miała Ząbkovia, która stworzyła sobie dwie setki. My dopiero po 30. minucie zaczęliśmy grać składniej. Po przerwie zagraliśmy agresywniej w środku pola i zdecydowanie przeważaliśmy, stwarzając sobie wiele okazji, ale szwankowała skuteczność. Stąd niedosyt po tym meczu. Dumny jestem jednak z dziewcząt za podjęcie walki — powiedział trener Marek Maleszewski.

• Victoria Bartoszyce — Włókniarz Białystok 1:1 (0:1)
0:1 — Kwiatkowska (13), 1:1 — Klonowska (72)
VICTORIA: Kojadyńska — Szandor (80 Biernacka), Bakiewicz, Michalska, Powierża, Czarna, Czerwińska, E. Michałowska, Z. Michałowska (49 Lis), Seroka, Klonowska
Drużyna z Bartoszyc nie przegrała drugiego z rzędu meczu u siebie. Pod koniec piłkę meczową miała Julia Klonowska, która po kolejnym błędzie rywalek stanęła tylko przed bramkarką, ale tym razem nie zdołała jej pokonać. Dzięki remisowi Victoria opuściła ostatnie miejsce w tabeli. — Dziewczyny mają już więcej sił, by biegać. Lepiej też się na nim czują. W pierwszych czterech kolejkach na naszej postawie odbijał się bowiem brak odpowiednio przepracowanego okresu przygotowawczego. To jednak tylko na meczach, bo na treningach frekwencja wciąż nie jest zbyt wysoka — powiedział Kamil Szajda, trener bartoszyckiego zespołu.

• Pozostałe wyniki 9. kolejki: Akademia 2012 Suwałki — MOSiR Sieradz 1:6, Pogoń Zduńska Wola — Wilga Garwolin 2:0, GOSiR Piaseczno — AZS UW Warszawa 0:2.