Stomil uratował się w ostatniej chwili [WIDEO]

2018-10-20 17:31:36(ost. akt: 2018-10-20 21:13:02)
Piotr Zajączkowski (z prawej) i Sylwester Czereszewski podczas treningu Stomilu

Nie było łatwo, ale - po trzech porażkach z rzędu - olsztyńscy piłkarze wreszcie zapunktowali w Fortuna 1. Lidze. Stomil, już pod wodzą nowego trenera Piotra Zajączkowskiego, uratował remis z wyżej notowaną Puszczą Niepołomice w 89. min meczu...
* Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)
0:1
- Michał Czarny (5), 0:2 - Krzysztof Drzazga (21), 1:2 - Rafał Śledź (40), 2:2 - Wołodymyr Tanczyk (89)

STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Lukas Kuban - Dominik Kun, Miłosz Trojak, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki (66 Wołodymyr Tanczyk) - Rafał Śledź (83 Mateusz Mętlicki)
PUSZCZA: Miłosz Mleczko - Łukasz Furtak, Michał Czarny (17 Konrad Stępień), Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk - Łukasz Szczepaniak, Marcin Stefanik, Longinus Uwakwe, Hubert Tomalski (74 Marcin Orłowski), Wiktor Żytek - Krzysztof Drzazga (86 Dawid Ryndak)
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń); żółte kartki: Kun, Kuban (Stomil), Stawarczyk, Orłowski (Puszcza)

Stomil przez pierwsze pół godziny sobotniego spotkania wyglądał mniej więcej tak, jak w swoich ostatnich meczach. Tak, czyli nadzwyczaj marnie... W efekcie po 21 minutach gry przegrywał z Puszczą już 0:2, a to nie zwiastowało niczego dobrego. Mimo to, olsztynianie otrząsnęli się wreszcie z szoku, zaczęli grać odważniej i tuż przed przerwą strzelili kontaktowego gola. Z pomocą gości, bo naciskany przez Grzegorza Lecha bramkarz Puszczy wybił piłkę wprost pod nogi Rafała Śledzia, a ten płaskim strzałem z ok. 30 metrów umieścił piłkę w pustej już bramce.

Na podobnie radosną chwilę dla Biało-niebieskich przyszło jednak poczekać kibicom aż do 89. min gru. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego błysnął wprowadzony w drugiej połowie do gry Wołodymyr Tanczyk. Ukrainiec najpierw ładnie się znalazł przed polem karnym, a następnie precyzyjnie uderzył tuż obok słupka i zrobiło się 2:2.

W najbliższą środę Stomil rozegra na wyjeździe zaległy mecz z Termalicą Nieciecza.

Inne mecze 15. kolejki:
* Garbarnia Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (Węsierski 57 - Gutkovskis 62, Gergel 77, Wlazło 88 k)
* Stal Mielec - GKS Katowice 2:0 (Tomasiewicz 65, Prokić 88)
* Bytovia Bytów - Odra Opole 1:1 (Hebel 90 - Martín 8)
* Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2:1 (Płacheta 14, Oleksy 48 - Danielewicz 73)
* ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (Kujawa 59, Rozwandowicz 82 k)
* GKS Tychy - Raków Częstochowa 0:0
* Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 2:0 (Chmiel 16, Flaszka 51)

* Warta Poznań - Chrobry Głogów (niedziela, g. 14)