Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zajączkowski nowym trenerem Stomilu

2018-10-19 14:54:38 (ost. akt: 2018-10-19 20:14:58)
Nowy sztab szkoleniowy Stomilu (od lewej): Sylwester Czereszewski, Adam Zejer i Piotr Zajączkowski

Nowy sztab szkoleniowy Stomilu (od lewej): Sylwester Czereszewski, Adam Zejer i Piotr Zajączkowski

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami nowym trenerem Stomilu został Piotr Zajączkowski, którego asystentami będą Sylwester Czereszewski i Adam Zejer.

Prezes Stomilu Maciej Radkiewicz przyznał, że propozycja rozwiązania kontraktu z Kamilem Kieresiem pojawiła się po szczerej rozmowy obydwu panów. - W rozmowie z trenerem wyszło, że może niekoniecznie to dalej może tak funkcjonować - mówi prezes Stomilu. - Moje poparcie dla trenera absolutnie się nie zmieniło, ale pewne sprawy sobie wyjaśniliśmy. Raz, że wyniki, a dwa, że ja nie mam pretensji do szkoleniowca, bo pracował w ciężkich warunkach. Kiereś podkreślał to, że wcześniej pracował w innych warunkach, szczególnie jeśli chodzi o standardy finansowe. Dlatego bez żalu i pretensji postanowiliśmy zakończyć współpracę. Nigdy nie ma dobrego momentu na rozstania. Zawsze można powiedzieć, że w takim lub innym terminie byłoby lepiej. Wszystko zostało załatwiano w jak najlepszy sposób.

Kamil Kiereś prowadził Stomil w 29 spotkaniach pierwszoligowych, zdobywając 31 punktów, co daje średnią 1,06 na mecz. Prowadził zespół także podczas jednego spotkania w rozgrywkach Pucharu Polski (Stomil wygrał 3:1 z Gryfem Wejherowo).

Nowym szkoleniowcem Stomilu został Piotr Zajączkowski, który z tym zespołem jako piłkarz awansował do Ekstraklasy. Ostatnio pracował z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, którą w poprzednim sezonie utrzymał w III lidze (klub jednak potem nie dostał licencji na grę w tych rozgrywkach - red.). Nowy trener podkreśla, że długo się nie zastanawiał nad propozycją ze Stomilu. - Znam sytuację klubu - wyjaśnia Zajączkowski. - Trenowałem wcześniej w klubach, gdzie były dobre pieniążki, ale też trafiałem, gdzie było jeszcze trudniej. Najważniejsza jest relacja między trenerem i szatnią. Z tym nigdy nie miałem problemów, stąd pierwsza moja myśl, to jakich dobrać sobie asystentów. Nie zastanawiałem i chwilę po propozycji prezesa zadzwoniłem natychmiast do Adama Zejera i Sylwestra Czereszewskiego. To są pasjonaci, którzy wiele wniosą do tego zespołu. Szatnia też inaczej zareaguje, jak wejdzie król strzelców Ekstraklasy czy reprezentant kraju. My nie przyszliśmy tutaj dla pieniędzy, czy dla sławy. Przyszliśmy pomóc klubowi w trudnej sytuacji.

Nowy sztab szkoleniowy poprowadzi Stomil w meczu z Puszczą Niepołomice (sobota, godz. 15.30). Jeden dzień to bardzo mało, żeby poznać drużynę, dlatego Piotr Zajączkowski liczy na pomoc trenera bramkarzy Sylwestra Wyłupskiego. - Konsultacja z Sylwkiem będzie najważniejsza plus indywidualne rozmowy z zawodnikami. To jest szatnia, są zwolennicy trenerów, są przeciwnicy trenerów. Zawsze odejście szkoleniowca powoduje frustrację u zawodników, a u tych, co nie grali, zadowolenie. Muszę w tych rozmowach wyczuć, który z zawodników zostawi serce na boisku, który będzie walczył za Stomil, za kibiców, za klub, za trenera - kończy Piotr Zajączkowski.
EMIL MARECKI

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kapsel #2606311 | 88.156.*.* 19 paź 2018 20:20

  Trener to jak widać po "upierzeniu" wcześniej chyba prowadził Abb-ę ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kibic #2606237 | 88.156.*.* 19 paź 2018 19:35

  Super sztab! Stomilowcy z Krwi i Kosci. SPW! Prezesie mam nadzieje ze wyjdziemy z dolka finansowego

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. serpiko #2606215 | 37.248.*.* 19 paź 2018 19:13

  Brawo Panie Prezesie rozwiązać jeszcze problem finansowy - chwała że będziemy mieć kadrę ze swojego podwórka i to zawodowców nie teoretyków - będzie dobrze

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. sylwek #2606140 | 89.64.*.* 19 paź 2018 18:09

  Nic dziwnego, że w takim bagnie Kiereś już nie chciał pracować i firmować swoim nazwiskiem ten bajzel. Pewnie za chwilę poprowadzi znany klub, bo ma warsztat. A Prezes Stomilu to pierwsza osoba do odstrzału przez Zarząd

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gryf #2606136 | 89.64.*.* 19 paź 2018 18:07

  Czeresia do ataku i będzie git

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)