Amatorskie mistrzostwa Olsztyna

2018-10-17 15:00:00(ost. akt: 2018-10-17 15:19:03)
Miazga Gutkowo

Ruszyły - organizowane przez OSiR - rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego. W meczu z MPEC-em Straż Pożarna minutę przed końcem wygrywała 1:0, po czym... straciła dwa gole
Piłkarskie zespoły rywalizujące w I lidze OLFA mają już za sobą dwie kolejki, po których cztery ekipy mogą się pochwalić zdobyciem kompletu punktów. Liderem jest jednak Miazga Gutkowo, która w 2. kolejce odniosła najefektowniejsze zwycięstwo (4:0 z Fortuną), dzięki czemu ma najlepszy bilans bramkowy (9:3). Pozostałe trzy mecze były bardzo wyrównane - dla przykładu Milwaukee Team po pierwszej połowie prowadził 2:0 z Alcarem Renault (gole Pawła Ossowskiego i Kamila Kępki), potem na 3:0 podwyższył Zbigniew Rostecki, ale wtedy nastąpiła szaleńcza pogoń Alcaru - do siatki trafili Łukasz Galik i Krzysztof Ciarkowski, przez co wynik do końca był sprawą otwartą.

Jeszcze większe emocje były w meczu MPEC - Straż Pożarna, bowiem jeszcze minutę przed końcem strażacy wygrywali 1:0, po czym... stracili dwie bramki i pewnie do dzisiaj zastanawiają się, jak mogli wypuścić z rąk pewne zwycięstwo.

* Wyniki 2. kolejki: Milwaukee Team – Alcar Renault 3:2, Miazga Gutkowo – Fortuna 4:0 (Adrian Janicki, Mateusz Stępień, Michał Ulaszewski), Falco – LUK-CAR 2:1 (Tomasz Jagielski, Mateusz Przytulski - Łukasz Marciniak), MPEC – Straż Pożarna 2:1 (Michał Turulski - Kacper Golks 2).

* Najlepsi strzelcy: 4 – Michał Ulaszewski (Miazga), 3 – Adrian Janicki (Miazga), 2 – Przemysław Mikos (Fortuna), Kacper Golks (MPEC), Kamil Kępka (Milwaukee Team), Lukasz Marciniak (LUK-CAR), Tomasz Jagielski (Falco)

* Najbliższe mecze (22.10): Milwaukee Team – Miazga Gutkowo (19.20), Fortuna – Falco (20), Straż Pożarna – Alcar Renault (20.40), LUK-CAR – MPEC (21.20).

8. Straż 0 1:5

* 1. kolejka II ligi OLFA: Zgoda FC – Sprint 3:0, Orlik Kieźliny – FS Group 3:0, Olsztyńskie Wodociągi – GLKS Jonkowo 0:9.

* Najlepsi strzelcy: 4 – Andrzej Kochański (GLKS Jonkowo), 2 – Marcin Pieczurczyk, Radosław Wojnowski (obaj Jonkowo), Marcin Jurewicz (Orlik Kieźliny)

* 2. kolejka (18.10): Orlik – Sprint (20.10), Jonkowo – Zgoda (20.50), OIRP – Olsztyńskie Wodociągi (21.30).