Warmia Stali nie złamała

2018-10-14 11:11:09(ost. akt: 2018-10-14 11:12:21)

W 4. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa doznała trzeciej porażki. W sobotę olsztynianie przegrali w Gorzowie ze Stalą.
* Stal Gorzów - Warmia Energa Olsztyn 31:29 (17:11)
WARMIA ENERGA
: Kłodziński, Pikura - Dzido 1, Hegier 4, Idzikowski 2, Pasymowski 1, Kopyciński 2, Sikorski 5, Kosmala 4, Olewniczak 6, Dzieniszewski 4, Mosiewicz, Starzec; kary: 16 min
Najwięcej bramek dla Stali: Stupiński 7; kary: 10 min

Do Gorzowa Warmia Energa pojechała bez chorego Gawrysia, ale pozostali dwaj bramkarze, zwłaszcza Kłodziński, dali dobrą zmianę (w drugiej połowie obronili aż cztery rzuty karne: trzy padły łupem Kłodzińskiego, jeden - Pikury).
Niestety, pierwsza połowa olsztynianom nie wyszła. Co prawda mecz rozpoczął celny rzut Hegiera, a po 12 minutach był remis 6:6, ale po rzucie Kłaka gospodarze objęli prowadzenie 7:6, którego nie oddali już do końca. Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat: w 35. min po rzucie Kopycińskiego przegrywali 15:17, potem było 16:18 (Olewniczak) i 17:19 (Sikorski). Niestety, kilka niewykorzystanych sytuacji i w 46. min Stal odzyskała sześciobramkową przewagę (24:18). Jednak goście przebudzili się jeszcze raz i w 54. min za sprawą Kosmali ponownie zniwelowali straty do dwóch trafień (24:26). Niestety, na więcej już im rywale nie pozwolili. - Po przerwie zagraliśmy wysoko w obronie, jednak nie potrafiliśmy sobie poradzić ze skrzydłowymi Stali - przyznaje kontuzjowany Marcin Malewski, który na boisko - jak dobrze pójdzie - wróci na początku listopada. - Dzięki naszym bramkarzom udało się nam znacznie zmniejszyć stratę, mogliśmy nawet ten mecz wygrać, jednak w ważnych chwilach zmarnowaliśmy kilka stuprocentowych sytuacji - kończy doświadczony zawodnik Warmii Energi, który w poprzednim sezonie był grającym asystentem trenera Daniela Żółtaka.
* Inne wyniki 4. kolejki: Sambor Tczew - SMS ZPRP Gdańsk 22:30 (8:15), Nielba Wągrowiec - SPR GKS Żukowo 34:28 (19:15), Sokół Kościerzyna - Jurand Ciechanów 43:23 (21:11), pauzował Mazur Sierpc.