Porażka Stomilu w Głogowie

2018-09-28 23:44:33(ost. akt: 2018-09-28 23:50:46)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zdołali osiągnąć korzystnego wyniku w wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym Głogów. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali 0:2.
* Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 - Michalec (7), 2:0 - Kowalczyk (86)
Stomil: Skiba - Bucholc, Jarosz, Wełnicki, Kubań - Piotr Głowacki, Trojak, Stromecki (78 Jegliński), Lech, Kun (69 Zając) - Góral (72 Śledź)

Stomil źle wszedł w to spotkanie, bo już po siedmiu minutach przegrywał 0:1. Michał Michalec wykorzystał nieporozumienie olsztyńskiej obrony i dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył strzałem głową.

Stomil stworzył sobie kilka sytuacji do wyrównania, ale zabrakło skuteczności w polu karnym. Michał Góral najpierw oddał mocny strzał, ale bramkarz z trudem wybronił sytuację. Szansę na bramkę miał także Miłosz Trojak, lecz oddał nieprecyzyjny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie Stomil także miał przewagę na boisku, jednak nie potrafił tego zamienić na bramkę. W 50. minucie po kombinacyjnej akcji Lech wypuścił Górala, ale ten nie zdołał oddać strzału. Pięć minut później Kun dograł w pole karne, a Piotr Głowacki nie trafił w piłkę w bardzo dobrej sytuacji. W 72. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Śledź, lecz nie zdecydował się na strzał. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i pod koniec meczu Chrobry wykorzystał kontrę w 86. minucie, gdy Damian Kowalczyk strzałem głową podwyższył prowadzenie gospodarzy.

* Inne mecze 12. kolejki, sobota: Raków Częstochowa - Bytovia Bytów (20), GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań (15), Odra Opole - Garbarnia Kraków (12.45), GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (18); niedziela: Puszcza Niepołomice - GKS Tychy (18), Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź (18), Wigry Suwałki - Podbeskidzie Bielsko-Biała (17), Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec (19). EM