Sensacja w Morągu! Kaczkan Huragan wyeliminował Zagłębie Lubin z Pucharu Polski [zdjęcia]

2018-09-26 19:10:46(ost. akt: 2018-09-27 11:58:28)
Kaczkan Huragan Morąg pokonał na własnym stadionie ekstraklasowe Zagłębie Lubin

W pierwszej rundzie centralnych rozgrywek Pucharu Polski triumfator rozgrywek wojewódzkich Kaczkan Huragan Morąg podejmował u siebie Zagłębie Lubin. Morążanie sprawili mega niespodziankę, pokonując i eliminując ekipę z LOTTO ekstraklasy.
Pierwsze 20 minut to wyrównana gra bez okazji bramkowych. W 21. min po rzucie wolnym Patryk Rosoliński uderzeniem głową usiłował przelobować bramkarza Zagłębia, niestety, próba zakończyła się niepowodzeniem. Za to dwie minuty później goście objęli prowadzenie po strzale Maresa, a w 28. min mogło być już 0:2, lecz kapitalną obroną popisał się Mateusz Lawrenc.

Tuż po przerwie goście stanęli przed olbrzymią szansą, bowiem olsztyński sędzia Wojciech Krztoń podyktował dla nich rzut karny. Do piłki podszedł Mares, po czym z 11 m posłał ją wysoko ponad poprzeczką! Zemściło się to w 54. min, bo Joao Augusto strzałem po długim rogu doprowadził do remisu. Osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry sytuacja lubinian jeszcze bardziej się skomplikowała, bowiem prawą stroną boiska pobiegł Augusto, po czym dośrodkował, do piłki dopadł Dariusz Boczko, obrócił się i strzałem w długi róg zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Za kilka chwil zespół Zagłębia stracił trzecią bramkę, bo Mateusz Jajkowski popisał się efektownym i skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego. Goście w końcówce zdobyli kontaktowego gola, ale zabrakło im czasu na wyrównanie. Kaczkan Huragan Morąg awansował do 1/16 finału Pucharu Polski!

Kaczkan Huragan Morąg — Zagłębie Lubin 3:2 (0:1)
0:1 - Mares (23), 1:1 - Joao Augusto (54), 2:1 - Boczko (82), 3:1 - Jajkowski (87), 3:2 - Dąbrowski (90)