Pewna pucharowa wygrana Stomilu

2018-09-25 17:00:00(ost. akt: 2018-09-25 17:46:30)

W pierwszej rundzie Pucharu Polski w Wejherowie Stomil zmierzył się z miejscowym Gryfem (II liga). Olsztyński pierwszoligowiec nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa, bowiem zapewnił je sobie już pierwszej połowie.
* Gryf Wejherowo — Stomil Olsztyn 1:3 (0:3)
0:1 - Zając (31), 0:2 - Sołowiej (36), 0:3 - Zając (43), 1:3 - Wicki (57 karny); żółte kartki: Liberacki, Goerke - Tanczyk; czerwona kartka: Adrian Liberacki (90 Gryf, za drugą żółtą)
STOMIL: Leszczyński - Mosakowski, Dzięcioł, Sołowiej, Dziemidowicz - Tanczyk, Paweł Głowacki, Jegliński, Wasiak (77 Szramka), Zając (90 Serbintowicz) - Mętlicki (72 Śledź)

Pierwsze 20 minut było bardzo wyrównane, widać było, że obie drużyny się badają. Stomil stawiał na atak pozycyjny, natomiast Gryf swojej szansy szukał w kontratakach, ale potem role się odwróciły i to Stomil zaczął groźnie i - co ważne - skutecznie kontrować. W 31. min wynik otworzył Tomasz Zając, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy, wykorzystując dobre podanie Tanczyka. Zaledwie pięć minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Sołowiej po dośrodkowaniu Zająca - olsztyński obrońca strzałem z głowy trafił w same okienko bramki. Na tym dobra gra zespołu trenera Kamila Kieresia się nie skończyła, bowiem tuż przed końcem pierwszej połowy Stomil dorzucił trzeciego gola - Jakub Mosakowski rzutem z autu uruchomił Dominika Wasiaka, ten odważnie wpadł w pole karne i dograł do niepilnowanego Zająca, który umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie gospodarze, którzy już nie mieli nic do stracenia, rzucili się do ataków. W 54. min niezłym strzałem popisał się Chwastek, jednak Leszczyński z trudem, ale obronił. Niestety, trzy minuty później po faulu Mosakowskiego sędzia odgwizdał rzut karny, przy którym olsztyński bramkarz już nie miał wiele do powiedzenia.
Na więcej olsztyński zespół już rywalom nie pozwolił, a że mecz był pod kontrolą, więc trener Kiereś w końcówce wpuścił na boisko juniorów Huberta Szramkę i Macieja Serbintowicza (obaj rocznik 2001), dla których był to debiut w pierwszoligowym Stomilu. Poza nimi debiut zaliczył jeszcze Dominik Wasiak, trzeci junior, rocznik 2002.

* Inne wyniki I rundy Pucharu Polski:
ŁKS Łódź — Lech Poznań 0:1 (po dogrywce), Śląsk Świętochłowice — Arka Gdynia 0:3, Siarka Tarnobrzeg — Wisła Płock 1:4, Polonia Głubczyce — Chrobry Głogów 0:6.

* Mecze środowe: Olimpia Elbląg — Śląsk Wrocław (g. 15), Resovia Rzeszów — Warta Poznań (15), KP Starogard Gdański — Górnik Łęczna, Elana Toruń — Bytovia Bytów (oba o g. 15.30), Kaczkan Huragan Morąg — Zagłębie Lubin (g. 16), Lechia Dzierżoniów — Jagiellonia Białystok, GKS Drwinia — Wisła Puławy, Polonia Środa Wielkopolska — Radomiak Radom, Tur Bielsk Podlaski — Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ROW 1964 Rybnik — Cracovia, KS Paradyż — Puszcza Niepołomice, Falubaz Zielona Góra — Wigry Suwałki, Legionovia Legionowo — GKS Tychy (wszystkie o g. 16), Bałtyk Koszalin — Rozwój Katowice (16.30), GKS 1962 Jastrzębie — Piast Gliwice (17.30), MKS Kluczbork — Podbeskidzie Bielsko-Biała, Sandecja Nowy Sącz — Miedź Legnica (oba o g. 18), GKS Bełchatów — Garbarnia Kraków (18.30), GKS Katowice — Pogoń Szczecin (20.30).