Jedne z tarczą, inne na tarczy

2018-09-25 13:00:00(ost. akt: 2018-09-25 13:43:04)
Drugoligowe piłkarki Stomilu Olsztyn zgubiły punkty w Sieradzu

Walczące o awans do ekstraligi Stomilanki Olsztyn kontynuują zwycięską passę. Na boisku beniaminka ze Środy Wielkopolskiej w pewnym momencie zrobiło się jednak gorąco... Pierwsze punkty straciły drugoligowe piłkarki Stomilu.
• Polonia Środa Wielkopolska — Stomilanki Olsztyn 3:6 (1:4)
0:1 — Bukowska (1), 1:1 — Jankowska (6), 1:2 — Bukowska (14), 1:3 — Tarakanowa (29), 1:4 — Grzesik (40), 2:4 — Mikołajczak (48), 3:4 — Jankowska (51), 3:5 — Ostrowska (54), 3:6 — Kamińska (80)
STOMILANKI: Kaźmierczak — Krech, Ostrowska, Mazurkiewicz, Wasiluk, Siwicka (15 Grzesik), Rosiak (88 Senkbeil), Zawistowska, Tarakanowa (83 Penk), Kamińska (86 Gonciarz), Bukowska

Po pierwszej połowie meczu 6. kolejki I ligi olsztynianki prowadziły wyraźnie, ale po zmianie stron Polonia szybko strzeliła dwa gole i złapała ze Stomilankami kontakt. — Rywalki dobrze wykonywały stałe fragmenty gry i zrobiło się troszkę nerwowo. Byliśmy jednak zespołem zdecydowanie lepszym, kontrolującym spotkanie — ocenił Dariusz Maleszewski, trener drużyny z Olsztyna. — Terminarz nam się dobrze ułożył i bardzo dobrze wystartowaliśmy. Chcemy jak najdłużej podtrzymać swoją passę, a najlepiej do samego końca rozgrywek. Do tego będziemy dążyć.
Liga będzie miała teraz aż trzy tygodnie przerwy ze względu na mecze reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Swój następny mecz Stomilanki rozegrają więc dopiero 14 października na Dajtkach z Lechią Gdańsk.
• Inne wyniki 6. kolejki: Lecha Gdańsk — Unifreeze Górzno 3:5, SMS II Łódź — Medyk II Konin 1:1, Sztorm Gdańsk — KS Raszyn 0:2, Kotwica Kórnik — Praga Warszawa 1:7, Piastovia Piastów — KKP Bydgoszcz 2:3.

12. Sztorm* 0 1:26

II LIGA KOBIET\\\ W Sieradzu została przerwana zwycięska seria Stomilu Olsztyn. O różnicy pomiędzy III a II ligą wciąż boleśnie przekonuje się beniaminek z Bartoszyc...

• MOSiR Sieradz — Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 — Suskiewicz (28), 2:0 — Borowiec (72)
STOMIL: Folga — Komosińska, A. Chaber, Jaroszewska (38 Cwalińska), W. Chaber (88 Łazarczyk), N. Lenard, Waszczuk, K. Lenard, Szczerbaczewicz (78 Malesa), Augustyniak, Wasilewska
Słaba pierwsza połowa, być może spowodowana 360-kilometrową podróżą, i lepsza druga — tak wyglądała gra olsztyńskiej drużyny na boisku beniaminka. MOSiR przerwał serię czterech z rzędu zwycięstw Stomilu. — W drugiej połowie graliśmy zrywami, mieliśmy nieco więcej z gry, ale nadzialiśmy się na kontrę. Pod koniec meczu mieliśmy sytuacje i mecz mógł się skończyć nawet remisem. Jednak szczerze mówiąc, z przebiegu gry Sieradz był od nas o jedną bramkę lepszy — ocenił Marek Maleszewski, trener Stomilu.

• Pogoń Zduńska Wola — Victoria Bartoszyce 4:1 (2:0)
1:0 — Augustyniak (12), 2:0 — Koryń (25), 3:0 — Kowalska (52), 4:0 — Koryń (59), 4:1 — Michalska (90 karny)
VICTORIA: Kojadyńska — Biernacka (60 Z. Michałowska), E. Michałowska, Bakiewicz, Szandor (73 Klonowska), Solecka, Matusiak, Michalska, Czarna, Seroka, Czerwińska
Victorianki wciąż na własnej skórze przekonują się nie tylko o sportowej różnicy pomiędzy grą w III a II lidze, ale także w podejściu do obowiązków. — Boli, że na mecze nie jeżdżą zawodniczki, które powinny nadawać ton naszej grze. Mamy przez to problemy kadrowe. Jeździmy w 13 osób, dziewczyny grają z mikrourazami, które w takiej sytuacji będą się wciąż pogłębiały. Jeśli tak będzie dalej, ciężko nam będzie dotrwać nawet do końca rundy — mówi Kamil Szajda, trener drużyny z Bartoszyc.
W najbliższej kolejce będziemy mieli derby, bo w niedzielę Stomil zagra na Dajtkach z Victorią (g. 11).
• Inne wyniki 5. kolejki: Loczki Wyszków — Wilga Garwolin 3:1, Ząbkovia Ząbki — Włókniarz Białystok 7:0, Tygrys Huta Mińska — AZS UW Warszawa 0:1, Akademia Suwałki — GOSiR Piaseczno 1:2.