Jagiellonia liderem Ekstraklasy

2018-09-23 20:00:00(ost. akt: 2018-09-23 20:14:10)
Dwa punkty straciła Lechia, Wisła Kraków przegrała w Krakowie, więc na fotel lidera wskoczyła Jagiellonia Białystok.
W 9. kolejce ciekawie było w Gdańsku, bo Lechia po 25 minutach i trzech golach Artura Sobiecha prowadziła 3:0, a mimo to mecz z Zagłębiem Lubin zakończył się remisem 3:3. Goście do remisu doprowadzili w 90. minucie! Poza tym niespodziewane wyniki padły w Szczecinie, gdzie przegrała prowadząca do tej pory w tabeli Wisła Kraków, oraz w Gdyni, gdzie poległ Lech. W efekcie do czołówki dołączyła Legia, chociaż ma za sobą fatalny początek sezonu (porażki w Warszawie z Zagłębiem i Wisłą Płock). Wreszcie powody do radości mają kibice Cracovii, bowiem Pasy odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

* Arka Gdynia - Lech Poznań 1:0 (Janota 76)

* Cracovia Kraków - Wisła Płock 3:1
(Wdowiak 8, 84, Zenjov 19 - Angielski 50)

* Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:3 (Sobiech 8, 15, 25 - Bohar 61, Starzyński 71 k, Mareš 90)

* Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:4 (Forsell 40 - Cafú 22, 89, Kucharczyk 56 k, Carlitos 79)

* Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1 (Buksa 14, 46 - Imaz 82)

* Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 4:1 (Pich 41, Celeban 47, Robak 75, Cholewiak 87 - Czerwiński 60)

* Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:3 (Angulo 3 - Bezjak 54, Novikovas 62, Frankowski 89)