Stomil przeszedł Odrę i awansował w tabeli

2018-09-22 21:09:55(ost. akt: 2018-09-23 00:27:21)
Radość piłkarzy Stomilu

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Aż do 11. kolejki musieliśmy czekać na pierwszy w tym sezonie I ligi mecz Stomilu na olsztyńskim stadionie. Ale warto było, bo stomilowcy wygrali z Odrą Opole.
* Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:1 (2:0)
1:0
- Grzegorz Lech (18), 2:0 - Marcin Stromecki (44), 2:1 - Iván Martín (78); sędziował: Tomasz Marciniak (Płock); żółte kartki: Głowacki, Trojak - Baranowski, Czyżycki.
STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Szymon Jarosz, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Dominik Kun (89 Wojciech Dziemidowicz), Miłosz Trojak, Marcin Stromecki, Grzegorz Lech (74 Łukasz Jegliński), Piotr Głowacki - Michał Góral
ODRA: Tobiasz Weinzettel - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Serafin Szota, Dudu Paraíba - Mariusz Rybicki (69 Tomáš Mikinič), Rafał Niziołek, Jakub Habusta (67 Mateusz Czyżycki), Jakub Moder (76 Szymon Skrzypczak), Krzysztof Janus - Iván Martín

Mecz z Odrą przejdzie do historii olsztyńskiej piłki nożnej, bowiem po raz pierwszy piłkarze zagrali na zmodernizowanej za ponad sześć milionów złotych murawie. Teraz jeszcze „tylko” trzeba wybudować trybuny i stolica regionu w końcu będzie miała stadion, którego się nie będziemy wstydzić.

Najważniejsze, że Stomil w końcu przestanie się tułać po całym kraju, gdzie ostatnio miał olbrzymie trudności ze zdobywaniem punktów. O tym, co znaczy gra na swoim stadionie, przekonaliśmy się w sobotni wieczór, kiedy to zespół trenera Kamila Kieresia ograł opolską Odrę. W pierwszej połowie do siatki gości trafili Lech i Stromecki, ale wynik już w 3. minucie mógł otworzyć Kun.

Olsztynianie byli zespołem lepszym i skuteczniejszym, co ostatnio było ich piętą achillesową. Natomiast Odra tak naprawdę stworzyła tylko jedną sytuację - to było w 78. minucie, gdy kontaktowego gola zdobył Martin. Na więcej gości już nie było stać, dzięki czemu Stomil z ostatniego awansował na 14. miejsce.

* Inne mecze 11. kolejki, sobota: ŁKS Łódź - GKS Tychy 0:0, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 1:2 (Putiwcew 37 - Borecki 65, Kowalczyk 82), Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 1:2 (Wróbel 83 - Surdykowski 3, Piotrowski 40), Stal Mielec - GKS 1962 Jastrzębie 0:0, Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (Musiolik 45, Niewulis 53 ), Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 1:1 (Wróbel 47 - Stasiak 35); niedziela: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz (12.30), GKS Katowice - Puszcza Niepołomice (12.45).