Piąta z rzędu porażka Stomilu

2018-09-19 20:48:23(ost. akt: 2018-09-19 21:15:27)
18 minut przed końcem meczu olsztynianie wygrywali 1:0, niestety, potem dwa gole zdobyło Jastrzębie, w efekcie Stomil spadł na ostatnie miejsce w tabeli I ligi...
* GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)
0:1 - Michał Góral (12), 1:1 - Kamil Adamek (72), 2:1 - Krzysztof Gancarczyk (75); żółte kartki: Skórecki, Szymura, Tront - Jegliński, Sołowiej, Bucholc.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (67 Dawid Weis), Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Patryk Skórecki, Bartosz Jaroszek, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk, Kamil Jadach (67 Dominik Szczęch) - Kamil Adamek (89 Łukasz Krakowczyk).
STOMIL: Piotr Skiba - Janusz Bucholc (82 Wojciech Dziemidowicz), Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň - Dominik Kun, Miłosz Trojak, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński (76 Marcin Stromecki), Grzegorz Lech (76 Wołodymyr Tanczyk) - Michał Góral.

Olsztynianie mieli olbrzymią ochotę na przerwanie fatalnej serii (cztery porażki z rzędu), no i w 12. minucie zaświtała nadzieja na dobry wynik, bowiem Góral popisał się celną i - co najważniejsze - skuteczną główką. Od tego momentu gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale Stomil nie pozwalał im na zbyt wiele. Niestety, po przerwie w ciągu trzech minut sytuacja zmieniła się diametralnie. Goście mogli jeszcze wyrównać, jednak w 86. minucie Góral nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad poprzeczką).
Tym samym olsztynianie przegrali piąty raz z rzędu, na dodatek czwartą żółtą kartkę w sezonie dostał Sołowiej, co wyklucza go z najbliższego meczu z Odrą Opole. A warto pamiętać, że z powodu kontuzji ze składu wypadł już Remigiusz Szywacz.

* Inne zaległe mecze 9. kolejki: Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 2:3, GKS Katowice - Odra Opole 2:2, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chojniczanka Chojnice 2:1, Stal Mielec - Wigry Suwałki 0:0, Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź 0:3.