Stomil przegrał już po raz czwarty z rzędu

2018-09-15 20:44:19(ost. akt: 2018-09-15 21:36:10)
Ma o czym myśleć trener olsztynian Kamil Kiereś...

Trwa fatalna seria pierwszoligowych piłkarzy Stomilu, którzy po sobotniej przegranej w Chojnicach wyprzedzają w tabeli już tylko dwie drużyny. To już czwarta z rzędu porażka olsztynian w Fortuna 1. Lidze...
* Chojniczanka Chojnice — Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
1:0
— Boczek (45), 1:1 — Góral (75), 2:1 — Drozdowicz (76)

CHOJNICZANKA: Janukiewicz — Podgórski, Boczek, Wołąkiewicz, Pietruszka — Gardzielewicz, Zawistowski, Trochim (88 Sylwestrzak), Foszmańczyk (21 Danielewicz), Piotrowski — Grzelczak (69 Drozdowicz)
STOMIL: Leszczyński — Bucholc, Sołowiej, Wełnicki, Szywacz (46 Lech) — Piotr Głowacki, Trojak, Jegliński (60 Stromecki), Kun, Tanczyk — Góral

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław); żółte kartki: Szywacz, Tanczyk, Kun, Góral (wszyscy Stomil); czerwone kartki: Zawistowski (14, Chojniczanka, za brutalny faul), Tanczyk (84, Stomil, za drugą żółtą)

Po dwóch tygodniach przerwy (spotkanie sprzed tygodnia w Jastrzębiu zostało przełożone na inny termin), podopieczni trenera Kamila Kieresia powrócili do gry o ligowe punkty. Powrócili z roszadami w składzie, bo na środek obrony wrócił Tomasz Wełnicki, pierwszy raz w tym sezonie w podstawowym składzie znalazł się Łukasz Jegliński, a Wołodymyr Tanczyk wyleczył wreszcie kontuzję. Za kartki przymusową przerwę miał natomiast Lukas Kubań.

Od 14 min. spotkania w Chojnicach goście grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak za brutalny faul na Michale Góralu z boiska wyleciał Paweł Zawistowski. Stomil nie tylko tego nie wykorzystał, ale i tuż przed przerwą stracił gola po stałym fragmencie gry.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Grzegorz Lech (za Remigiusza Szywacza), który miał dołożyć swoją cegiełkę do poprawy gry ofensywnej olsztynian. No i w 75. min zrobiło się 1:1, bo do wyrównania doprowadził Góral. Radość Biało-niebieskich trwała krótko, bo chwilę później Chojniczanka znów wyszła na prowadzenie, tym razem za sprawą Emila Drozdowicza. Więcej bramek już nie padło, a obie drużyny kończyły to spotkanie w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Tanczyk.

W środę Stomil rozegra na wyjeździe zaległe spotkanie z GKS Jastrzębie (g. 19), a w najbliższą sobotę olsztynianie po raz pierwszy w tym sezonie zagrają na własnym stadionie: z Odrą Opole (g. 19).

Inne mecze 10. kolejki:
* Puszcza Niepołomice — ŁKS Łódź 0:2 (Bryła 68, Dani Ramírez 84)
* GKS Tychy — Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (Grzeszczyk 61, Adamczyk 71 — Rzuchowski 44, Kostorz 45); w 86. min Palawandiszwili (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego.
* Wigry Suwałki — Warta Poznań 1:1 (Adamec 66 — Cierpka 81)
* GKS 1962 Jastrzębie — Garbarnia Kraków 1:2 (Gancarczyk 90 — Ogar 66, Masiuda 83)
* Odra Opole — Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:1 (Janus 6, Rybicki 51, Niziołek 67, Moder 84 — Gutkovskis 44)
* Chrobry Głogów — GKS Katowice 2:0 (Machaj 86, Kowalczyk 90)
* Sandecja Nowy Sącz — Bytovia Bytów 1:1 (Małkowski 15 karny — Letniowski 72)

* Raków Częstochowa — Stal Mielec (niedziela, g. 12.30)