Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

III Ukiel Olsztyn Półmaraton

2018-09-14 16:12:52 (ost. akt: 2018-09-14 16:13:25)

Autor zdjęcia: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie

W niedzielę odbędzie się III Ukiel Olsztyn Półmaraton 2018. Start biegu zaplanowano na godz. 12 na promenadzie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel przy ulicy Kapitańskiej, a trasa będzie wiodła malowniczymi ścieżkami wokół jeziora.

Impreza jest „dedykowana” wprawionym już biegaczom, którzy ukończyli 16. rok życia, ale organizatorzy nie ukrywają, że liczą również na tłumy kibiców wokół trasy, a także na udział młodych amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Na to drugie dlatego, że biegowi głównemu będą towarzyszyć liczne biegi Mini Ukiel dla dzieci (na dystansach od 200 do 1500 metrów), w których udział jest bezpłatny, a które wystartują o godz. 10.
Organizatorzy zapewniają biegaczom minimum dwie strefy bufetowe na trasie, a na mecie będzie czekać woda mineralna, banany, czekolada oraz posiłek regeneracyjny.
W puli nagród znalazło się prawie 17 tys. złotych, przy czym w każdej kategorii wiekowej za miejsca 1-3 zawodnicy otrzymają puchary lub statuetki, a za miejsca 1-6 także dyplomy. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą półmaraton, otrzymają pamiątkowe medale. Ponadto najlepsi zawodnicy wywodzący się z Olsztyna oraz mający adres stałego zameldowania w stolicy Warmii i Mazur otrzymają pamiątkowy puchar oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Alcar w klasyfikacjach „Najlepsza Olsztynianka” oraz „Najlepszy Olsztynianin”.
Udział w niedzielnym wydarzeniu jest również wspaniałą okazją ku temu, aby pomóc chorym dzieciom. Wystarczyło bowiem wybrać „ścieżkę” charytatywną, by opłacając pakiet startowy, podarować Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” 10 złotych, a kolejne 20 zł powędruje na leczenie i rehabilitację podopiecznych tej fundacji.
III Ukiel Olsztyn Półmaraton zakończy sezon biegowy organizowany lub współorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wszystko zaczęło się od kwietniowego XVI Biegu Jakubowego, który został rozegrany w pięknej scenerii Starego Miasta w Olsztynie oraz ścieżek nad jeziorem Długim, a w maju na terenie kompleksu CRS Ukiel odbył się bieg 10K Run Series, czyli bieg na 10 km będący imprezą towarzyszącą Pucharowi Europy w triathlonie.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Trzeba mieć zryty berat #2580362 | 37.8.*.* 14 wrz 2018 16:32

    żeby płacić 80 zł za bieganie po lesie, chodnikach i jeszcze nie oddanych drogach... Przecież można to zrobić za DARMO!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)