Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Niedziela na Lubelskiej

2018-09-14 16:10:08 (ost. akt: 2018-09-14 16:11:12)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W niedzielę o godz. 8 na olsztyńskim torze przy ul. Lubelskiej rozpocznie się VII runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w motocrossie.

Organizatorzy spodziewają się startu blisko stu zawodników z Polski, Rosji, Białorusi i Danii. - Impreza po raz pierwszy będzie jednocześnie memoriałem Stanisława Olszewskiego, najwybitniejszego zawodnika Motoklubu, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski i uczestnika mistrzostw świata oraz Europy w rajdach enduro - mówi Maciej Szczuciński z zarządu Motoklubu Olsztyn.

Organizatorzy liczą na przyjazd wielu utytułowanych motocrossowców. - Tydzień temu w Gdańsku była runda zespołowych mistrzostw Europy, no i wielu uczestników tych zawodów zapowiedziało swoją obecność na torze przy Lubelskiej. Oczywiście nie zabraknie też polskiej czołówki - dodaje Szczuciński.

Niedzielne zawody zostaną przeprowadzone we wszystkich kategoriach, w których rozgrywa się mistrzostwa Polski. - W wyścigach klasy 65 zobaczymy wszystkich - oprócz aktualnego mistrza - najlepszych polskich zawodników. W klasie 85 będzie podobnie, tak jak w klasie 125 junior, w której, niestety, z powodu kontuzji nie wystartuje nasz Cezary Lewko - mówi Maciej Szczuciński. - Ale Czarek na zawodach będzie i ufundował nawet nagrodę dla najlepszego zawodnika. Będzie też pogromca Dakaru Maciek Berdysz, nasz klubowicz i olsztynianin, który już kilkakrotnie bez serwisu i zaplecza przejechał Dakar.
Poza emocjami sportowymi organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje, a jedną z nich będzie symulator jazdy na... jednym kole. - Wstęp wolny, zapraszam wszystkich kibiców i do zobaczenia w niedzielę na torze - kończy Maciej Szczuciński.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB