Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Emocjonujący weekend z piłką

2018-09-07 13:00:00 (ost. akt: 2018-09-07 13:07:03)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W I lidze podczas weekendu Stomil ma wolne, bowiem jego mecz w Jastrzębiu został przełożony na 19 września. Dużo się jednak będzie działo na boiskach III i IV ligi oraz klasy okręgowej, więc piłkarskim kibicom nuda nie grozi.

I LIGA\\\ Z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych 9. kolejka zostanie rozegrana na raty. Podczas weekendu odbędą się tylko trzy mecze: w sobotę Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz i Bytovia Bytów - GKS Tychy oraz w niedzielę Garbarnia Kraków - Raków Częstochowa. Pozostałe spotkania, w tym GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn, przeniesiono na 19 września.
* Inne przełożone mecze: Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice, GKS Katowice - Odra Opole, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chojniczanka Chojnice, Stal Mielec - Wigry Suwałki, Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź.
* W zaległym meczu 5. kolejki Warta zremisowała 2:2 z Bytovią (sędziował Wojciech Krztoń z Olsztyna).

PO 8 KOLEJKACH
1. Raków 19 13:4
2. Bytovia 15 15:9
--------------------------------
3. Sandecja 15 9:5
4. Wigry 14 12:10
5. Chojniczanka 13 13:10
6. GKS Tychy 12 12:9
7. Jastrzębie 12 10:9
8. Podbeskidzie 11 11:10
9. Odra 11 11:11
10. Puszcza 11 9:11
11. Stal 10 7:7
12. ŁKS Łódź 10 9:10
13. Chrobry 9 4:6
14. Warta* 8 6:10
15. Stomil* 7 6:7
------------------------------
16. Katowice 7 5:8
17. Bruk-Bet 5 10:15
18. Garbarnia 5 5:16
* mecz zaległy

III LIGA\\\
Trzecioligowym wydarzeniem weekendu na Warmii i Mazurach będzie sobotni mecz w Morągu, gdzie Kaczkan Huragan podejmie Mazura Ełk. Oba zespoły łakną punktów niczym kania dżdżu, więc możemy się spodziewać emocjonującego widowiska. Szczególnie dużo do udowodnienia mają gospodarze, od lat czołowy zespół III ligi, bo ich bilans po dwóch poprzednich kolejkach to zero punktów, zero zdobytych bramek, za to aż sześć straconych.
* 7. kolejka, sobota: Kaczkan Huragan - Mazur (14), Znicz - Lechia (16), Sokół O. - Ursus (18), Olimpia - Unia (16); niedziela: Broń - Legionovia (12), Polonia - Ruch (18), Pelikan - Sokół A. (11.15), Świt - Victoria (17). Mecz ŁKS Łomża - Legia II przełożono na 26 września.


PO 6 KOLEJKACH
1. Legionovia 15 14:6
------------------------------
2. Sokół A. 15 11:5
3. Polonia 12 10:7
4. Lechia 11 9:6
5. Pelikan 10 8:7
6. Olimpia 9 10:6
7. Unia 9 6:4
8. Sokół O.* 9 3:1
9. Znicz* 7 10:8

10. Broń 7 12:11
11. Świt 7 7:6
12. Łomża 6 10:15
13. Ruch 6 9:16
14. Victoria* 5 5:6
15. Mazur 5 4:6
--------------------------------
16. Legia II* 5 4:9
17. Kaczkan 5 8:14
18. Ursus 3 8:15
*mecz mniej

IV LIGA\\\ Jeszcze niedawno kibice w Nowym Mieście Lubawskim całkiem realnie myśleli o II lidze, natomiast za kilka miesięcy - jeśli nic się nie zmieni - piłkarze Drwęcy będą biegać po boiskach okręgówki. Przypominamy, że z powodów finansowych Drwęca wycofała się z III ligi, ale jak dotąd nawet niższy o jeden szczebel poziom rozgrywek też jest dla niej za wysoki. Inna sprawa, że piłkarze z Nowego Miasta jak na razie wszystkie mecze rozgrywają na wyjeździe.
* 6. kolejka, piątek: Mrągowia Mrągowo - Mamry Giżycko (17), Czarni Olecko - Concordia Elbląg (17), Tęcza Miłomłyn - Drwęca Nowe Miasto Lub. (16), MKS Korsze - Motor Lubawa (17), Jeziorak Iława - Granica Kętrzyn (17), Tęcza Biskupiec - Zatoka Braniewo (16), Rominta Gołdap - GKS Wikielec (17); niedziela: Olimpia II Elbląg - Unia Susz (16).

PO 5 KOLEJKACH
1. Concordia 13 20:2
2. Mrągowia 12 13:4
3. Korsze 12 14:6
4. Motor 12 8:4
5. Granica 12 14:5
6. Wikielec 9 13:4
7. Mamry 8 8:7
8. Zatoka 7 12:11
9. Rominta 7 6:14
10. Tęcza B. 6 11:7
11. Jeziorak 6 10:13
12. Tęcza M. 3 5:14
13. Czarni 2 4:11
14. Olimpia II 2 3:13
15. Unia 1 4:14
16. Drwęca 1 4:20

KLASA OKRĘGOWA\\\ W 5. kolejce szczególnie ciekawie powinno być w Olsztynie, gdzie Warmia (wicelider grupy 2) podejmie Błękitnych Orneta (3. miejsce). Stawką tego meczu może być nawet fotel lidera, jeśli Start w Nidzicy straci punkty w spotkaniu z FC Dajtki.
* Grupa 1, sobota: Vęgoria Węgorzewo - Wilczek Wilkowo (16), Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce (17), Błękitni Pasym - Mazur Wydminy (16), Śniardwy Orzysz - Pisa Barczewo (17), DKS Dobre Miasto - Cresovia Górowo Ił. (16), Orlęta Rema Reszel - Omulew Wielbark (16), LKS Różnowo - Pojezierze Prostki (16). Mecz SKS Szczytno - Polonia Lidzbark Warmiński przełożono na 31 października.
* Grupa 2, sobota: Start Nidzica - FC Dajtki (16), Polonia Pasłęk - GSZS Rybno (17), Radomniak Radomno - Olimpia Olsztynek (17), Warmia Olsztyn - Błękitni Orneta (11), GKS Stawiguda - Gmina Kozłowo (17); niedziela: Płomień Turznica - Kormoran Zwierzewo (16), Kaczkan Huragan II Morąg - Polonia Markusy (15), Ewingi Zalewo - Orzeł Janowiec Kościelny (16).


GRUPA 1
1. Polonia 13 18:3
2. Pisa 12 16:5
3. Orlęta 12 15:4
4. Cresovia 10 14:7
5. Różnowo 10 12:7
6. Śniardwy 9 8:3
7. Mazur 9 13:12
8. Wilczek 9 12:13
9. Vęgoria 7 7:9
10. Szczytno 6 4:13
11. Błękitni 4 7:14
12. DKS 4 9:16
13. Łyna 3 7:14
14. Victoria 3 5:12
15. Omulew 3 7:12
16. Pojezierze 0 2:12


GRUPA 2
1. Start 13 15:8
2. Warmia 12 18:5
3. Błękitni 12 14:8
4. Kaczkan II 9 14:9
5. Delfin 9 15:12
6. Radomniak 9 10:11
7. Dajtki 8 9:6
8. Stawiguda 7 11:7
9. Olimpia 7 10:7
10. Płomień 7 11:11
11. Orzeł 6 7:7
12. Ewingi 6 10:13
13. Polonia M. 4 5:16
14. Polonia P. 2 7:12
15. Kormoran 1 9:19
16. Kozłowo 1 7:21

I LIGA KOBIET\\\ W 3. kolejce Stomil Olsztyn podejmie w niedzielę Sztorm Gdańsk (g. 11).
* Inne mecze 3. kolejki: Piastovia Piastów - Lechia Gdańsk, Polonia Środa Wielkopolska - Kotwica Kórnik, KKP Bydgoszcz - UKS SMS II Łódź, Praga Warszawa - Unifreeze Górzno, Raszyn - Medyk II Konin. dryh, mdryh

PO 2 KOLEJKACH
1. Piastovia 6 11:4
2. UKS SMS II 6 7:2
3. Bydgoszcz 6 3:0
4. Medyk II 3 2:2
5. Polonia 3 7:4
6. Lechia* 3 5:2
7. Stomil 3 4:4
8. Praga 3 4:3
9. Kotwica* 0 4:5
10. Unifreeze 0 1:5
11. Raszyn 0 3:8
12. Sztorm 0 0:12
* mecz zaległy

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic #2574969 | 83.9.*.* 7 wrz 2018 14:39

    Start - Dajtki z tego co wiem graja juz dziś to jest piątek o 17

    ! - + odpowiedz na ten komentarz