Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

W DRZONKOWIE MŁODZIEŻ Z WARMII I MAZUR DAŁA RADĘ

2018-09-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-05 17:00:23)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Młodzi zawodnicy z Warmii i Mazur dobrze poradzili sobie podczas międzynarodowego turnieju Mini Cup Drzonków 2018. Nasi pingpongiści zajęli dwa miejsca na podium.

Szefowie okręgowych związków robią wiele, żeby zachęcić młodych ludzi do uprawiania ping-ponga. Jednym ze sposobów na wypromowanie tej dyscypliny były kwietniowe międzynarodowe mistrzostwa Warmii i Mazur kadetów i juniorów. Podczas tej imprezy młodzi sportowcy z naszego regionu rywalizowali z czołówką krajową oraz z... reprezentacją Chin. Było to historyczne wydarzenie, bowiem chińscy juniorzy i kadeci po raz pierwszy rywalizowali za Wielkim Murem.
- W tych kategoriach wiekowych młodzi Chińczycy raczej nie biorą udziału w imprezach międzynarodowych rozgrywanych poza Azją – wyjaśniaTadeusz Czyczel, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego, który organizował kwietniowy turniej w Ostródzie. - U nas pojawili się po raz pierwszy i już zadeklarowali swój występ w drugim turnieju, który w przyszłym roku rozegrany zostanie od 28 do 31 marca w ostródzkiej hali OCSiR.

Tak wielkie przedsięwzięcie sportowe nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych samorządów. Szczególnie pomocny okazał się Urząd Marszałkowski, dzięki któremu do Ostródy przyjechali młodzi Chińczycy. W efekcie udało się nawiązać kontakty międzynarodowe, w efekcie młodzież z Warmii i Mazur ma możliwość startów poza granicami Polski, na przykład w Estonii czy Kaliningradzie. - A dzięki współpracy z ambasadą chińską bardzo realne okazały się też starty naszej młodzieży w Chinach - dodaje prezes Czyczel.

W ostatnich dniach wakacji reprezentanci województwa startowali w międzynarodowym turnieju Mini Cup w Drzonkowie, który zorganizował Lucjan Błaszczyk. No i był to start udany, gdyż w rywalizacji żaków drugie miejsce zajął Michał Lipowski (Dekorglass Działdowo), natomiast w turnieju drużynowym zwyciężyła reprezentacja WMZTS (Michał Lipowski oraz Artur Gromek i Dawid Chilicki z Warmii Lidzbark Warmiński).
- Tego rodzaju turnieje są okazją do promocji tenisa stołowego – nie ma wątpliwości prezes Czyczel. - Rywalizacja z najlepszymi zachęca młodzież do uprawiania ping-ponga, zresztą jest to też dla nich szkoła. Dzięki temu w przyszłym roku do Ostródy przyjedzie jeszcze więcej zagranicznych reprezentacji. Już swój swój występ zadeklarowały kadry Szwecji i Norwegii.

* Inne wyniki zawodników z Warmi i Mazur w Drzonkowie, singiel młodziczki: 5-8. m Zofia Madej; 9-12. Maria Pieckowska (obie Dekorglass), turniej drużynowy: 5. m Madej/Pieckowska; młodzicy, singiel: 7. Gromek, 9-12. Chilicki. Kadeci: 9-12. Mateusz Rutkowski (Dekorglass). Juniorzy: 9-12. Patryk Lewandowski (Dekorglass). Debel open: 4. Lewandowski/Rutkowski.
mart


Fot. archiwum
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB