Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Hajduczek już rozpoczął sezon

2018-09-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-05 11:17:44)

Autor zdjęcia: Fundacja Liderzy Sportu

Olsztyńscy szermierze rozpoczęli nowy sezon startowy. Szabliści kategorii wiekowej młodzik (2005-07) wzięli udział w pierwszym turnieju klasyfikacyjnym Polskiego Związku Szermierczego, który odbył się w Kamionkach pod Poznaniem.

W zawodach wzięło udział 95 młodych zawodników, w tym dziesięciu z UKS Hajduczek Olsztyn. - W sierpniu nasi najlepsi zawodnicy przygotowywali się podczas zgrupowania kadry w Centralnym Ośrodku Sportowym w Szczyrku i Spale pod okiem trenerów Roberta Mrówczyńskiego i Adama Sęczka - wyjaśnia szkoleniowiec Hajduczka Adam Sobczyk. - W tym roku początek sezonu młodzików odbył się znacznie wcześniej niż w poprzednich latach. W efekcie najmłodsi zawodnicy mieli zaledwie kilka dni na odpoczynek.
Warto dodać, że zgrupowania były sfinansowane w ramach kadry województwa warmińsko-mazurskiego przez Warmińsko-Mazurską Federację Sportu.

W Kamionkach tradycyjnie pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy, w tym szabliści z Hajduczka: Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd, Łukasz Kowalczyk, Kacper Miszczak, Antoni Adamczyk i Krzysztof Lach. Po fazie grupowej wszyscy zakwalifikowali się do play-off.
Swoją pierwszą walkę pucharową przegrali: Krzysztof Lach z Mikołajem Fiedorowiczem (UKS Szabla Brzoza) 2:12, Antoni Adamczyk z Mateuszem Pawlukiem (UKS 13 Białystok) 2:12 oraz Kacper Miszczak z Mikołajem Przybylskim UKS Szabla Brzoza 10:12.
Z kolei Łukasz Kowalczyk wygrał z Piotrem Pawłowskim (AZS AWF Poznań) 12:2, przegrywając następnie z Grzegorzem Wnukiem (AZS AWF Warszawa) 6:12.
Krzysztof Dowgierd pokonał Marcina Huka (OŚ AZS Poznań) 12:3 i Arkadiusza Stasiaka (KKSZ Konin) 12:8, by przegrać walkę o ćwierćfinał z Filipem Radochem (KKSZ Konin) 6:12.

Najlepiej z chłopców spisał się Oskar Kusak, który kolejno zakończył zwycięsko pojedynki z Mikołajem Przybylski (UKS Szabla Brzoza) 12:0, Kacprem Marcelem (MUKS Victor Warszawa) 12:2, a w ćwierćfinale pokonał Leona Leduca (Grodziski Klub Szermierczy) 12:3. Przegrywając półfinał z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 6:12 Oskar zakończył rywalizację na 3. miejscu.
Zawodniczki Hajduczka także pomyślnie przebrnęły fazę grupową, po czym pierwsze walki pucharową przegrały: Karolina Mejłun z Martą Nowak (OŚ. AZS Poznań) 4:12 oraz Antonina Dobies z Natalią Witkowską (OŚ. AZS Poznań) 11:12. Natomiast Elżbieta Mejłun po wygranej z Mają Kirpszą (UKS 13 Białsytok) 12:8, potem musiała uznać wyższość Anastazji Motowylak (AZS AWF Poznań) 2:12.
Najlepiej z olsztyńskich szablistów wypadła Aniela Kozłowska, która wygrała kolejne walki pucharowe z Iną Babklok (Grodziski Klub Szermierczy) 12:2, Wiktorią Kowal 12:4, w ćwierćfinale pokonała Sonię Kozanecką (Dragon Łódź) 12:4, a w półfinale z Julią Pilewską (TMS Sosnowiec) 12:3. Dopiero decydującą walkę o zwycięstwo w turnieju klasyfikacyjnym olsztynianka przegrała z Emilią Habryn (TMS Sosnowiec) 10:12.

- Początek sezonu jest zawsze trudny. Po przerwie wchodzi się w cykl startowy. Gratuluję wszystkim zawodnikom wyniku. To są ich małe zwycięstwa, satysfakcja z pracy i treningów - podsumowuje trener Adam Sobczyk.
W sobotę odbędzie się I Puchar Polski juniorów młodszych w Katowicach. - Nasi najlepsi młodzicy nie do końca odpoczęli po zgrupowaniach kadry. Juniorzy młodsi mają tydzień dłuższy czas regeneracji. To może zaważyć na ich dobrym starcie w tych zawodach - dodaje olsztyński trener.
A już tydzień później (15 września) szabliści Hajduczka wystartują w pierwszym w sezonie Pucharze Europy. Do reprezentacji Polski kadetów powołani zostali: Pola Domżalska, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska, Klaudia Malgem, Piotr Kozłowski, Filip Kusaki Oskar Kusak. W turnieju startuje ponad 300 najlepszych w świecie zawodników z 20 krajów.
UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i Termy Warmińskie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Wyniki

* Chłopcy: 1. Benedykt Denkiewicz (Szabla Ząbki), 2. Szymon Sulewski (UKS 13 Białystok), 3. Oskar Kusak (Hajduczek Olsztyn), Filip Radoch (KKSZ Konin) (...) 13. Krzysztof Dowgierd, 22. Łukasz Kowalczyk, 37. Antoni Adamczyk, 40. Kacper Miszczak, 41. Krzysztof Lach (wszyscy Hajduczek)
* Dziewczęta: 1. Emilia Habryn (TMS Sosnowiec), 2. Aniela Kozłowska (Hajduczek), 3. Maja Karlicka (Grodziski Klub Szermierczy), 3. Julia Pilewska (TMS Sosnowiec) (...) 32. Elżbieta Mejłun, 22. Antonina Dobies, 37. Karolina Mejłun (wszystkie Hajduczek)


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB