Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Zmiana w siatkarskich mistrzostwach świata

2018-08-30 13:55:02 (ost. akt: 2018-08-30 13:57:49)
Vital Heynen, trener polskiej reprezentacji siatkarzy

Vital Heynen, trener polskiej reprezentacji siatkarzy

Autor zdjęcia: siatka.org/Klaudia Piwowarczyk

Zmiana zasad w trakcie gry? Niestety, takie rzeczy nadal tylko w siatkówce... Organizatorzy zbliżających się mistrzostw świata siatkarzy w Bułgarii i Włoszech (9-30 września) właśnie zmienili zasady rywalizacji.

Według pierwotnego schematu - ustalonego po listopadowym losowaniu MŚ - pierwsza i trzecia drużyna „polskiej” grupy D na drugą fazę turnieju zostawała w Warnie. Gospodarze wprowadzili jednak korekty do turniejowej drabinki i teraz przeprowadzki do innego miasta uniknie tylko zwycięzca naszej grupy (drugi i trzeci zespół w tabeli przeniesie się do Sofii, a czwarty – do Mediolanu).

– Nie rozumiem, jak można zmieniać zasady rywalizacji tuż przed rozpoczęciem turnieju. To niedopuszczalne – nie krył irytacji belgijski trener Biało-czerwonych Vital Heynen. – Uważam, że taka sytuacja to ogromna szkoda dla całej siatkówki. U nas nic się nie zmienia: chcemy być pierwsi w grupie, wtedy nie będziemy musieli opuszczać Warny i zmiana systemu na nas nie wpłynie...
Polacy rozpoczną zmagania w grupie D od meczu z Kubą (12 września), później zagrają z Portoryko, Finlandią, Iranem, a na zakończenie pierwszej rundy zmierzą się z Bułgarami (18.09).
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB