2018-08-24 13:00:00(ost. akt: 2018-08-23 15:26:42)
Przy piłce Miłosz Trojak ze Stomilu

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W czwartek nad ranem Stomil wrócił z dalekiego wyjazdu do Nowego Sączu, a już myśli o kolejnej eskapadzie, tym razem relatywnie bliżej, bo do Suwałk.
Jak wiadomo, w 6. kolejce w Nowym Sączu podopieczni Kamila Kieresia przegrali 0:1, a jedyna bramka padła w drugiej połowie po stałym fragmencie gry.
Drużyna z Olsztyna nie musiała jednak przegrać, bo nie zanotowała tak słabego występu jak dwa tygodnie temu w Łodzi, gdzie została kompletnie zdominowana przez ŁKS. W Nowym Sączu kibice - szczególnie w pierwszej połowie - obejrzeli wyrównane spotkanie, a gdyby Michał Góral na początku wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, to mogło być różnie...

- Należy zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście powinniśmy przegrać to spotkanie - mówił na konferencji prasowej trener Stomilu Kamil Kiereś. - Jeżeli spojrzymy na pierwsze 65 minut, to niekoniecznie. To był nasz bardzo dobry fragment gry. Dobrze graliśmy w defensywie, stworzyliśmy też sobie kilka sytuacji podbramkowych. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że był to mecz na dobrym poziomie. Niestety, między 65. i 75. minutą nastąpił słabszy fragment naszej gry, spadła procentowość celnych podań, a potem nie potrafiliśmy odwrócić losów meczu.

Kolejne ligowe spotkanie Stomil zagra na wyjeździe z Wigrami (niedziela, g. 17). Zespół z Suwałk - mimo dużych zmiana w kadrze - spisuje się całkiem nieźle, bo w sześciu spotkaniach zdobył osiem punktów. Ostatnio u siebie Wigry pokonały 3:2 Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.
W Olsztynie pierwszy mecz w tym sezonie być może Stomil rozegra z Wartą Poznań (13 września), bo na początku września na Stadionie Miejskim ma być już rozłożona trawa z rolki, która do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie spod... Budapesztu.

* Inne mecze 7. kolejki, sobota: Bytovia - Podbeskidzie (16), Warta - ŁKS (17), Katowice - Jastrzębie (20); niedziela: Odra - Puszcza (17), Chrobry - Chojniczanka (19), Termalica - Raków (20), Garbarnia - Sandecja (17); poniedziałek: Stal - Tychy (18).