Lech od 2:0 do 2:5

2018-08-19 23:55:06(ost. akt: 2018-08-20 00:09:27)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Wydarzeniem 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy był mecz w Poznaniu, gdzie Lech prowadził z Wisłą Kraków 2:0, by ostatecznie przegrać 2:5!
Po 18 minutach zanosiło się na kolejne zwycięstwo Lecha, tymczasem w 50. minucie Wisła odrobiła straty (2:2), po czym zdobyła jeszcze trzy bramki! A przecież poznańska Lokomotywa w czterech poprzednich kolejkach straciła tylko jednego gola...

Wielkie emocje były też w Białymstoku, gdzie zmierzyły się dwa czołowe zespoły. Zanosiło się na remis, jednak w końcówce decydujący cios zadali gospodarze.

W Warszawie kolejnego gola dla Legii zdobył Artur Jędrzejczyk, nominalny obrońca (poprzednio udało mu się to w Gliwicach, gdzie warszawianie wygrali 3:1, a "Jędza" otworzył wynik meczu. Szkoda, że szefowie klubu nie zgłosili go do europejskich pucharów, bo wtedy mistrzowie Polski może by sobie poradzili z amatorami z Luksemburga...

* Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin 0:1 (Pawłowski 45)

* Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:2 (Bochniewicz 23 s, Flávio Paixao 33)

* Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (Zieliński 69 - Górski 54)

* Wisła Płock - Arka Gdynia 1:3 (Ricardinho 69 - Kolew 55, Jankowski 82, Siemaszko 90)

* Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (Jędrzejczyk 39, Carlitos 77 - Wrzesiński 54)

* Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:1 (Savković 22, Novikovas 90 - Dziczek 58)

* Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5 (Amaral 8, Gytkjær 18 k - Kostal 24, Ondrášek 50, 61, Gytkjær 55 samob., Kolar 89)

* Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (poniedziałek, godz. 18).