Stomil zdobył Tychy!

2018-08-18 08:21:17(ost. akt: 2018-08-18 08:23:29)
Kamil Kiereś

W 5. kolejce I ligi piłkarskiej olsztyński Stomil odniósł efektowne zwycięstwo w Tychach!
* GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:3 (0:1)
0:1
- Tanczyk (39), 0:2 - Lech (67), 0:3 - Góral (71)

TYCHY: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz - Edgar Bernhardt (82, Piotr Giel), Keon Daniel, Jakub Piątek, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Steblecki (59 Maciej Mańka) - Kamil Zapolnik.

STOMIL: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Piotr Głowacki, Miłosz Trojak, Marcin Stromecki, Grzegorz Lech (80 Dominik Kun), Wołodymyr Tanczyk (84 Janusz Bucholc) - Michał Góral (90 Rafał Śledź).

Chociaż olsztynianie wszystkie mecze rozgrywają na obcych stadionach, to ich bilans po pięciu kolejkach jest naprawdę niezły, bowiem zdobyli już 7 punktów (dwa zwycięstwa, remis i porażka, poza tym mają zaległy mecz z Wartą). Jest to zdecydowana zmiana w stosunku do poprzedniego sezonu, kiedy to z czterech wyjazdów stomilowcy wrócili bogatsi tylko o jeden punkt.
W Tychach trener Kamil Kiereś dokonał jednej korekty w składzie: od pierwszej minuty pojawił się Wołodymyr Tanczyk, a na ławce rezerwowych usiadł Dominik Kun. W pierwszej połowie więcej sytuacji miał GKS, ale bramkę zdobył Stomil, gdy w 39. min właśnie Tanczyk wykorzystał dośrodkowanie Szywacza.
W drugiej połowie najpierw idealnej sytuacji nie wykorzystał Góral, ale w 67. min na 2:0 podwyższył Lech, a cztery minuty później Góral też już lepiej nastawił celownik. 3:0 dla Stomilu!
W środę olsztynianie zagrają z Sandecją Nowy Sącz.

* Inne mecze 5. kolejki: Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 1:1 (Trochim 30 - Kuzma 90), Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (Bonecki 77 - Jaroszek 18, Ali 70), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (Gutkovskis 29 - Małkowski 58), Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (Sierpina 66); sobota: Chrobry Głogów - Raków Częstochowa (17.45), GKS Katowice - Wigry Suwałki (20), Garbarnia Kraków - ŁKS Łódź (17). Mecz Warta Poznań - Bytovia Bytów został przeniesiony na 5 września.