środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Przedsezonowe warsztaty dla sędziów piłkarskich

2018-08-15 11:04:03 (ost. akt: 2018-08-15 11:06:23)
Uczestnicy sędziowskich warsztatów

Uczestnicy sędziowskich warsztatów

Autor zdjęcia: WMZPN

5 sierpnia w Mrągowie i 12 sierpnia w Suszu odbyły się przedsezonowe warsztaty dla sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W zajęciach wzięło udział łącznie około 100 arbitrów, którzy na co dzień sędziują na boiskach od klasy B do szczebla centralnego.

Zajęcia zostały podzielone na dwa etapy – praktyczny i teoretyczny. W części praktycznej, która odbywała się na boiskach miejskich, sędziowie mieli do zaliczenia 3 stacje. Na pierwszej sprawdzali swoje umiejętności w sytuacjach stykowych dla oceny spalonego. Po podjętych decyzjach, mogli je zweryfikować na podstawie nagranego materiału wideo. W drugiej stacji musieli zmierzyć się z sytuacjami boiskowymi, które kreowali instruktorzy przy pomocy zawodników grup młodzieżowych Mrągowii Mrągowo i Unii Susz. Na koniec czekał ich trening motoryczny przygotowany przez trenera edukatora – Marcina Przybylińskiego.

W części teoretycznej sędziowie pracowali na materiałach dostarczonych przez komisję szkoleniową UEFA. Dyskutowano na temat sytuacji boiskowych z najwyższych lig, dotyczących przewinień karanych żółtą lub czerwoną kartką , przerwania sytuacji korzystnych i realnych do zdobycia bramki oraz spalonego. Sędziowie podejmowali własną decyzję następnie weryfikowali je z zaleceniami UEFA.
WMZPN
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB