Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Siatkarze powrócili do pracy

2018-08-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 15:09:26)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Po 96 dniach od ostatniego spotkania ligowego siatkarze Indykpolu AZS rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zapowiada się sezon wyjątkowy, bowiem po 10 latach zespół ze stolicy Warmii i Mazur wraca do europejskich pucharów.

Pierwsze dwa dni upłynęły siatkarzom pod znakiem badań wydolnościowych. Powakacyjna forma akademików została dokładnie przeanalizowana m.in na terenie Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. – Badanie zostało przeprowadzone przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który posłużył do analizy składu ciała - mówi dr inż. Joanna Ciborska z Katedry Żywienia Człowieka UWM. - Urządzenie to poprzez przepływ sygnału elektrycznego przez ciało przeprowadziło analizę oporu tkanek i ich wielkość. Na tej podstawie ocenione zostały m.in. składy tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej czy ilość wody w organizmie.

Na pierwszym spotkaniu drużyna stawiła się niemal w komplecie. Jan Hadrava, który poprosił ze względów prywatnych na późniejszy przyjazd, dołączy do ekipy w poniedziałek. Marcel Lux - z racji turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy z reprezentacją Słowacji, przybędzie do Olsztyna w ostatnich dniach sierpnia. Najdłużej nieobecny będzie Robbert Andringa, który wraz z Holendrami przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw świata.

Do drużyny dołączyli natomiast: Paweł Pietraszko, Sergiej Kapelus, Radosław Gil, Sebastian Warda, Mateusz Poręba i Jakub Urbanowicz. Ostatni z nich, który jest wychowankiem olsztyńskiego AZS, wraca do klubu po kilku latach gry na pierwszoligowych parkietach. - Bardzo cieszę się z tego powrotu – przyznaje Urbanowicz. - Nie mogłem się już doczekać, aby poznać nowych kolegów i zacząć przygotowania do sezonu. Jednak wakacje wcale nie oznaczały dla mnie rozbratu ze sportem. Ćwiczyłem przez ostatnie dwa miesiące, więc nie czułem stresu, podchodząc do badań.

Podczas okresu przygotowawczego siatkarze Indykpolu AZS rozegrają szereg spotkań sparingowych. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur po raz pierwszy sprawdzi się z Treflem Gdańsk w dniach 30-31 sierpnia w Iławie. Tydzień później te same zespołu spotkają się w Przywidzu (6-7 września), a kolejnym rywalem w dwumeczu drużyny AZS będzie ONICO Warszawa (14-15 września w Rypinie). Akademicy wezmą również udział w turniejach towarzyskich w: Suwałkach (21-22 września, oprócz AZS wystąpią Trefl Gdańsk, Chemik Bydgoszcz i Ślepsk Suwałki), Karpaczu (28-30 września, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Dukla Liberec) oraz Kozienicach (5-7 październik, udział m.in. Cerradu Czarni Radom).

- Czuję się świetnie, mogąc rozpocząć wraz z zespołem przygotowania do nowego sezonu – przyznaje Roberto Santilli, włoski szkoleniowiec Indykpolu AZS. - Nie wiem tylko, czy to samo mogą czuć zawodnicy po dwóch dniach ciężkich treningów (śmiech). Mamy nowych zawodników w drużynie, więc potrzebujemy czasu, aby się zgrać. Są jednak bardzo pracowici i otwarci, więc myślę, że ten proces nie będzie przebiegał zbyt długo. Obecnie skupiamy się na podstawowych elementach treningu. Gdy zostaną one dobrze wykonane, wtedy będziemy mogli iść wyżej, osiągając coraz większy rozwój.

Od poniedziałku rusza sprzedaż karnetów na domowe mecze Indykpolu AZS Olsztyn w PlusLidze i Pucharze CEV. Cena karnetów na dużą trybunę zależy od wyboru rozgrywek: 300zł (wyłącznie PlusLiga) bądź 320zł (PlusLiga + Puchar CEV). Karnet na spotkanie w Pucharze CEV zawiera wyłącznie starcie z fińskim Hurrikaani Loimaa. Więcej informacji na www.indykpolazs.pl oraz www.azsolsztyn.ticketik.pl
Mateusz Lewandowski


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB