Omulew i Jeziorak już mają wolne

2018-08-05 18:00:00(ost. akt: 2018-08-05 18:00:49)
W Turznicy miejscowy Płomień pokonał IV-ligowego Jezioraka Iława

W Wojewódzkim Pucharze Polski kolejną sensację sprawiła B-klasowa Wałpusza 07 Jesionowiec, która tym razem ograła zespół z Wielbarka. Niespodziewanie z rozgrywkami pożegnał się też Jeziorak, bo przegrał w Turznicy z Płomieniem.
W pierwszej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Wałpusza 07 po dogrywce ograła na swoim boisku Omulew Wielbark. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, jednak w drugiej połowie rywale doprowadzili do remisu, ale potem w każdej z dwóch części dogrywki Wałpusza zdobyła po kolejnej bramce. Trzy trafienia zanotował dla niej zatwierdzony zaledwie... dzień przed meczem Piotr Lisiewicz (swego czasu zawodnik... Omulwi), a jednego gola dołożył Mateusz Borowski. - Radość była ogromna, a sam mecz bardzo ładny - powiedział Cezary Kuciński z Wałpuszy. - A dogrywka przerosła moje oczekiwania, bo sądziłem, że nie damy już w niej rady rywalom. Chłopcy są bardzo nakręceni pucharem, choć pewnie na kolejnej rundzie nasza przygoda się z nim skończy. Chociaż im więcej w nim gramy, tym coraz mniejsza presja nam towarzyszy - zakończył Cezary Kuciński.
W poprzednim sezonie Płomień Turznica przegrał w grupie 2 klasy okręgowej oba mecze z Jeziorakiem Iława (0:4, 1:6), ale w sobotę niespodziewanie wyeliminował beniaminka IV ligi z pucharowych rozgrywek. Jedynego gola strzelił w 15. minucie Adrian Sadowski. - Pierwsza połowa należała do nas. Mieliśmy w niej trzy klarowne sytuacje. W drugiej do głosu doszedł Jeziorak, czego zresztą spodziewaliśmy się. Nasi zawodnicy zagrali jednak z determinacją i wolą walki - powiedział Janusz Sadowski, kierownik Płomienia.
Do drugiej rundy WPP nie zdołały awansować m.in. IV-ligowe Mamry Giżycko (w Reszlu wyrównały na 1:1 w 90. minucie, potem prowadziły w dogrywce, a mecz zakończyły z trzema czerwonymi kartkami), Tęcza Miłomłyn, Rominta Gołdap, Czarni Olecko i Unia Susz. Druga runda WPP zostanie rozlosowana w środę w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze odbędą się 29 sierpnia.

* Pozostałe wyniki I rundy: LZS Frednowy — Rolimpex GKS LZS Wikielec 0:10, Vęgoria Węgorzewo — Rominta Gołdap 2:1 po dogr., Syrena Młynary — Zatoka Braniewo 4:7, Szansa Reszel — Victoria Bartoszyce 0:2, Radomniak Radomno — Olimpia Olsztynek 3:2, Orlęta Rema Reszel — Mamry Giżycko 3:2 po dogr., Łyna Sępopol — Granica Kętrzyn 3:7, MKS Korsze — Warmia Olsztyn 4:3, LKS Różnowo — Tęcza Miłomłyn 4:1, Stomil II Olsztyn — FC Dajtki Olsztyn 6:3, SKS Szczytno — Tęcza Biskupiec 4:4, karne 2:4, GKS Stawiguda — Mrągowia Mrągowo 0:4, Delfin Rybno — Motor Lubawa 0:2, Wel Lidzbark — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1, karne 2:3, Gmina Kozłowo — Start Nidzica 0:4, Śniardwy Orzysz — Czarni Olecko 5:0, Pojezierze Prostki — Mazur Wydminy 1:2, Sokół II Ostróda — Olimpia II Elbląg 1:9, GLKS Jonkowo — Unia Susz 1:0, Polonia Lidzbark Warmiński — DKS Dobre Miasto 2:0, Cresovia Górowo Iławeckie — Concordia Elbląg 0:3, Polonia Pasłęk — Błękitni Orneta 0:8.