Efektowne zwycięstwo Stomilu

2018-08-05 08:21:48(ost. akt: 2018-08-05 08:45:12)
Piotr Głowacki przy piłce

W 3. kolejce I ligi piłkarze Stomilu odnieśli cenne (i chyba jednak trochę niespodziewane) wyjazdowe zwycięstwo z Podbeskidziem.
* Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 1:3 (0:1)
0:1
- Grzegorz Lech (16), 1:1 - Łukasz Sołowiej (50 samob.), 1:2, 1:3 - Piotr Głowacki (63, 67)

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Mavroudís Bougaḯdis, Dominik Jończy, Paweł Oleksy (68 Jakub Bąk) - Kacper Kostorz (46 Przemysław Mystkowski), Guga Palawandiszwili (46 Adrian Rakowski), Kamil Wiktorski, Łukasz Sierpina - Valērijs Šabala, Grzegorz Goncerz.

Stomil: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Piotr Głowacki, Miłosz Trojak, Marcin Stromecki, Grzegorz Lech (87 Łukasz Jegliński), Dominik Kun (84 Janusz Bucholc) - Michał Góral (90 Rafał Śledź).

Musimy się skupić nad tym, żeby pierwsi strzelić bramkę, bo będzie się nam wtedy zdecydowanie łatwiej grało i to pomoże nam osiągnąć cel, jakim jest pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie - na łamach piątkowej Gazety Olsztyńskiej mówił Piotr Głowacki. No i plan olsztynian został zrealizowany w stu procentach, na dodatek to właśnie Piotr Głowacki wystąpił w jednej z głównych ról, zdobywając po przerwie dwie bramki.
- Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji, wyłączając pierwsze piętnaście minut drugiej połowy, kiedy to straciliśmy bramkę - podsumował mecz strzelec dwóch goli. - Podbeskidzie mocno ruszyło na nas, trener przestrzegał nas przed tym w szatni, ale daliśmy się zaskoczyć. Udało się jednak trafić na 2:1, potem na 3:1 i kontrolowaliśmy do końca przebieg meczu - dodał Piotr Głowacki.

INNE WYNIKI 3. KOLEJKI
* GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0:2 (sierpnia, 17:00 (Hubert Tomalski 9, Krzysztof Drzazga 46) W 74. minucie Patryk Skórecki (Jastrzębie) nie wykorzystał rzutu karnego.

* Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa 2:1 (Wojciech Trochim 11, Hubert Wołąkiewicz 78 k - Piotr Malinowski 68)

* Odra Opole - Wigry Suwałki 2:2 (Mariusz Rybicki 31, Jakub Moder 51 - Piotr Kwaśniewski 13, Serafin Szota 63 s)

* Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 0:0
W 65. minucie Przemysław Trytko (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego.

* GKS Katowice - GKS Tychy 1:1 (Daniel Rumin 33 - Daniel Tanżyna 20)

* Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 1:1 (Vladislavs Gutkovskis 90 - Jan Sobociński 56)

* Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów (5 sierpnia, 17)

* Warta Poznań - Stal Mielec 1:0 (Krzysztof Biegański 21)
W 71. minucie Bartosz Nowak (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego.