Barniak tuż obok podium mistrzostw świata

2018-07-29 17:19:58(ost. akt: 2018-07-29 17:22:14)

Autor zdjęcia: Janusz Milewski

W bułgarskim Płowdiw zakończyły się kajakarskie mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców.
W reprezentacji Polski wystąpili m.in. juniorka Julia Walczak (OKSW Olsztyn) oraz młodzieżowcy: Marta Witkowska (Olimpia Elbląg) i Tomasz Barniak (OKSW).
Witkowska w finale B K-1 1000 m zajęła czwarte miejsce, ale jest to jej pierwszy sezon wśród młodzieżowców, więc trudno było oczekiwać lepszego wyniku. Z kolei Walczak popłynęła w C-2 500 m, a jej partnerką była Klaudia Szulecka. Po nie najlepszych eliminacjach Polki ostatecznie awansowały do finału, w którym jednak nie miały wiele do powiedzenia, bo zajęły 7. miejsce. Najbliżej podium był Barniak - co prawda w sprincie (C-1 200 m) zajął ósmą pozycję w finale A, ale z Tomaszem Kitewskim w C-2 500 m otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce