Piłkarze Stomilu sezon zaczęli od remisu

2018-07-29 09:10:55(ost. akt: 2018-07-29 09:41:51)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Rozgrywki Fortuna 1. Liga wróciły już tydzień temu, ale Stomil Olsztyn do gry wrócił dopiero w sobotę. W Bytowie podopieczni Kamila Kieresia zremisowali 0:0. Obydwie drużyny miały szansę na zwycięstwo, ale zabrakło skuteczności w polu karnym.
* Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 0:0
* STOMIL
: Leszczyński - Kubań, Wełnicki, Sołowiej, Szywacz - Piotr Głowacki, Trojak, Stromecki, Lech (71 Kun), Tanczyk (82 Bucholc) - Góral (74 Śledź)

Jak można było się spodziewać, olsztyński szkoleniowiec w wyjściowej jedenastce postawił na zawodników, którzy w poprzednim sezonie zagwarantowali utrzymanie dla zespołu w rozgrywkach pierwszoligowych. W podstawowym składzie zadebiutowało tylko dwóch nowych zawodników. Na pozycji defensywnego pomocnika zagrał pozyskany z Ruchu Chorzów Miłosz Trojak, a w napadzie od pierwszej minuty grał wypożyczony z Legii - Michał Góral.

W pierwszej odsłonie spotkania obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. Najbliżej prowadzenia byli jednak gospodarze, którzy w ostatnich czterech minutach stworzyli sobie dwie idealne sytuacje do strzelenia bramek. Najpierw Filip Burkhardt uderzał z 30 metrów i Michał Leszczyński ledwo wybił piłkę na róg. Za chwilę Łukasz Wróbel strzelał głową i piłka trafiła w słupek. Początek drugiej odsłony był dość ospały, ale to olsztynianie byli groźniejsi. Doskonała sytuacje miał debiutujący w Stomilu Michał Góral, jednak strzelił zbyt lekko, by pokonać Andrzeja Witana. W 74. minucie został zmieniony przez Rafała Śledzia, który także powinien pokonać bytowskiego brakarza. Najlepszą sytuację do strzelenia gola miał jednak Łukasz Sołowiej, który dostał idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego od Piotra Głowackiego i z bliskiej odległości przeniósł głowa piłkę ponad poprzeczką. Końcówka znów należała do Bytovii. Raz bliski pokonania Leszczyńskiego był... Janusz Bucholc, który odbił w stronę bramki dośrodkowanie z prawej strony. Olsztyńskiego bramkarza mógł pokonać także wprowadzony pod koniec meczu Dawid Witkowski. Ostatecznie olsztynianie rozpoczęli nowy sezon od zdobycia jednego punktu.
EM

* Inne wyniki 2. kolejki: Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:1 (Bartosz Kieliba 77 - Jakub Wróbel 35), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (Kacper Kostorz 59 - Florin Purece 18, Vladislavs Gutkovskis 65), ŁKS Łódź - GKS Katowice 0:1 (Daniel Rumin 34), GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1 (Daniel Tanżyna 6 - Przemysław Trytko 90 k), Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Martin Adamec 90 - Janusz Surdykowski 24), Raków Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (Arkadiusz Kasperkiewicz 27, Maciej Domański 51 - Patryk Skórecki 52, Piotr Pacholski 88), Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (Mariusz Rybicki 42), Puszcza Niepołomice - Stal Mielec (29 lipca, g. 19:23).