Bartek w brązowo-złotym kolorze

2018-07-24 13:00:00(ost. akt: 2018-07-24 13:10:48)
Bartłomiej Koziejko złoty i brązowy medalista OOM w Gliwicach

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Z czterema medalami wrócili z Gliwic reprezentanci olsztyńskiego Kormorana, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na najwyższym stopniu podium stanął Bartłomiej Koziejko, który wygrał na 1500 metrów.
Wśród 333 zakwalifikowanych do finału OOM zawodniczek i zawodników z 94 klubów była stosunkowo nieliczna reprezentacja Warmii i Mazur składająca się z zawodników i zawodniczek Kormorana Olsztyn (7 osób), Orki Iława (3), Jedynki Elbląg (2) i Płetwala Szczytno (1).

Pierwszy medal dla naszego okręgu wywalczył Piotr Sadłowski (Kormoran), zajmując trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 200 m stylem dowolnym (Bartłomiej Koziejko był w tych zmaganiach piąty). W finale 200 m stylem grzbietowym startował olsztynianin Jakub Mościcki i zajął szóste miejsce. Blisko podium była też sztafeta Kormorana 4x200 m stylem dowolnym płynąca w składzie: Jakub Mościcki, Piotr Sadłowski, Krzysztof Oller i Bartłomiej Koziejko. Zajęła czwarte miejsce, a do miejsca na podium zabrakło jej zaledwie… siedem setnych sekundy!

Wprawdzie w eliminacjach na 400 m stylem dowolnym Koziejko okazał się najlepszy, ale w popołudniowym finale, mimo że uzyskał lepszy czas, zajął trzecie miejsce. Jego klubowy kolega Sadłowski wygrał natomiast finał B, plasując się ostatecznie na 9. miejscu. Dobrze zaprezentowała się też Julia Święcka: w finałowej rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym zajęła czwartą pozycję. W tej samej konkurencji Jakub Mościcki był szósty, natomiast sztafeta Kormorana 4x100 m zakończyła swój wyścig na szóstym miejscu.
Na złoty medal naszych reprezentantów trzeba było czekać do ostatniego dnia imprezy, a wypływał go na 1500 m Bartłomiej Koziejko. Poza tym w finale 100 m stylem grzbietowym po brąz sięgnęła jego klubowa koleżanka Julia Święcka. Z kolei Jakubowi Mościckiemu do medalu w tej konkurencji zabrakło jedynie jednej setnej sekundy. Czwarty (w finale 200 m delfinem) był Krzysztof Oller, a na 4x100 m stylem zmiennym sztafeta Kormorana zajęła 9. miejsce.

W klasyfikacji medalowej Kormoran uplasował się na 17. pozycji, a w punktowej był ósmy. — Uważam, że w sumie start naszych reprezentantów w tej imprezie był bardzo dobry — podsumował Marek Krupiński, wiceprezes MTK Kormoran. — Świetnie, mimo pewnego małego załamania, kolejny raz spisał się Bartek Koziejko. Dla mnie dużym pozytywnym zaskoczeniem był natomiast bardzo udany występ w Gliwicach Piotra Sadłowskiego. Mam dla niego duże uznanie — podkreślił pan Marek.

* Klasyfikacja medalowa: 1. G-8 Bielany Warszawa 13 (7-2-4), 2. Trójka Łódź 11 (5-3 -3), 3. AZS AWF Warszawa 4 (4-0-0).
* Klasyfikacja klubowa: 1. G-8 Bielany 524 pkt, 2. Śląsk Wrocław 471, 3. AZS UMCS Lublin 433 (…) 8. Kormoran 228, 57. Jedynka Elbląg 19.

Inne wyniki

* Juniorki: 50 m st. dow. — 9. Wiktoria Domżalska (Jedynka), 50 m st. klas. — 14. Julia Gardocka (Kormoran), 100 m st. mot. — 13. Święcka, 50 m st. mot. — 13. Domżalska, 100 m st. dow. — 15. Domżalska.
* Juniorzy: 50 m st. dow.— 11. Sadłowski, 50 m st. mot. — 13. Sadłowski, 50 m st. grzb. — 6. Mościcki, 400 m st. dow. — 9. Sadłowski, 200 m st. mot.— 9. Sadłowski.