Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Warmia Energa zacznie sezon od... Elbląga!

2018-07-13 01:32:20 (ost. akt: 2018-07-13 02:08:34)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce przeprowadzono losowanie terminarzy rozgrywek m.in. PGNiG Superligi kobiet oraz I ligi mężczyzn. Ta ostatnia liczy nie dwie (jak dotychczas), ale trzy grupy, a na inaugurację sezonu 2018/19 w grupie A olsztyńska Warmia Energa pojedzie na mecz z... Meblami Wójcik Elbląg.

Pierwszą ligę piłkarzy ręcznych powiększono z 32 do 36 drużyn, dzieląc całą stawkę na trzy grupy, a do grona pierwszoligowców dołączyły m.in. zespoły nie spełniające wymogów formalnych w Superlidze: KPR Legionowo i Meble Wójcik Elbląg.
Zupełnie nowymi drużynami na zapleczu PGNiG Superligi będą z kolei SPR ROKiS Radzymin, utworzona przed rokiem Forza Wrocław, Sambor Tczew czy też MKS Padwa Zamość. Do gry na szczeblu centralnym wracają UKS Olimp Grodków i były ekstraklasowiec Jurand Ciechanów. W porównaniu z zeszłym sezonem, w I lidze nie ma już spadkowiczów: MKS Grudziądz i Viretu CMC Zawiercie.

Z "olsztyńskiej" grupy A ubyły, poprzesuwane do innych grup: Real Astromal Leszno, Grunwald Poznań i AZS UZ Zielona Góra (teraz w grupie B), a także AZS UW Warszawa i Orlen Wisła II Płock (grupa C). Przybyli natomiast beniaminkowie Sambor i Jurand, a także spadkowicz z Elbląga.
Sezon zacznie się 22-23 września, a ostatnią kolejką zaplanowano na 27 kwietnia.

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH
Grupa A
: MKS Nielba Wągrowiec (po fiasku w procesie licencyjnym Superligi, mistrz z zeszłego sezonu nadal będzie grał w I lidze); OKPR Warmia Energa Olsztyn, KS Stal Gorzów, Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, Polski Cukier Pomezania Malbork, MKS Mazur Sierpc, SMS ZPRP Gdańsk, SPR GKS Żukowo, Gwardia Koszalin, Sambor Tczew, CKS Jurand Ciechanów, Meble Wójcik Elbląg;

Grupa B: Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, Real Astromal Leszno, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MSPR Siódemka Miedź Legnica, WKS Grunwald Poznań, AZS UZ Zielona Góra, ŚKPR Świdnica, MKS Wieluń, Politechnika Anilana Łódź, ASPR Zawadzkie, UKS Olimp Grodków, Forza Wrocław;

Grupa C: SPR PWSZ Tarnów, AZS AWF Biała Podlaska, SRS Czuwaj Przemyśl, AZS UW Warszawa, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, KSSPR Końskie, Orlen Wisła II Płock, MTS Chrzanów, KS Uniwersytet Radom, MKS Padwa Zamość, SPR ROKiS Radzymin, KPR Legionowo.

* Z kim zagra Warmia Energa w I rundzie:
Meble Wójcik Elbląg (22-23 września, wyjazd);
SMS Gdańsk (29-30 września, dom);
Jurand Ciechanów (6-7 października, w);
Stal Gorzów Wlkp. (13-14 października, w);
Sokół Kościerzyna (20-21 października, d);
Sambor Tczew (3-4 listopada, w);
Gwardia Koszalin (10-11 listopada, d);
Mazur Sierpc (17-18 listopada, w);
Nielba Wągrowiec (24-25 listopada, d);
GKS Żukowo (1-2 grudnia, w);
Pomezania Malbork (8-9 grudnia, d).
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bleh #2535954 | 88.156.*.* 13 lip 2018 18:55

    Stal Gorzów powinna być w grupie B, z grupy B do grupy C powinna przejść Politechnika Anilana Łódź, a z grupy C do A - Orlen Wisła II Płock.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz