Legia zrobiła pierwszy kroczek do Ligi Mistrzów

2018-07-10 22:42:15(ost. akt: 2018-07-10 23:09:18)
Michał Kucharczyk strzelił zwycięskiego gola w Cork

W meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów stołeczna Legia długo się męczyła na wyjeździe z ekipą Cork City FC, ale w końcu dopięła swego, wywożąc z Irlandii zwycięstwo. Nie pierwszy już raz legionistów uratował Michał Kucharczyk, który zdobył pięknego gola. Rewanż odbędzie się za tydzień (17 lipca) w Warszawie.
* Cork City - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1
- Kucharczyk (79)
LEGIA: Malarz - Rémy, Astiz, Wieteska - Vešović, Cafú, Mączyński, Szymański (76 Nagy), Kucharczyk - Haemaelaeinen (82 Kulenović), Kanté (76 Hloušek)
Sędziował: Petrescu (Rumunia); żółte kartki: McCormack, McNamee, Buckley (Cork); widzów: 5795

Mistrzowie Polski przystępowali do środowego starcia jako zdecydowany faworyt, ale bliżsi zdobycia prowadzenia byli gospodarze. Po błędzie obrony gości, Irlandczycy wypracowali sobie stuprocentową okazję, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał William Remy. W 23. min mogło być 1:0 dla ekipy Deana Klafuricia, ale znajdujący się w polu karnym Sebastian Szymański nie trafił w bramkę Cork.
Pięć minut po przerwie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zakotłowało się pod bramką Arkadiusza Malarza, który jednak zachował czujność. Chwilę później kapitan Legii uratował swój zespół przed stratą gola: obronił w sytuacji sam na sam. No i wreszcie przyszła 79. min gry: Michał Kucharczyk popisał się przepięknym strzałem dystansu, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki mistrza Irlandii. To na tyle uspokoiło grę faworyta, że ten bez problemów dowiózł już korzystny wynik do końca. W rewanżu na Łazienkowskiej (17 lipca) Legia powinna postawic kropkę nad "i". A później zostanie jej już "tylko" sześć spotkań do fazy grupowej Ligi Mistrzów...