Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Już oficjalnie: Cristiano Ronaldo w Juventusie!

2018-07-10 18:58:14 (ost. akt: 2018-07-11 00:31:33)
Taką grafiką opatrzyła wiadomość o transferze Cristiano Ronaldo oficjalna strona Juventusu Turyn

Taką grafiką opatrzyła wiadomość o transferze Cristiano Ronaldo oficjalna strona Juventusu Turyn

Autor zdjęcia: www.juventus.com

Real Madryt potwierdził, że — zgodnie z wolą Cristiano Ronaldo — sprzedał go do Juventusu! Media informują, że Portugalczyk kosztował klub z Turynu 105 milionów euro, co jest najdroższym transferem w historii włoskiej piłki. Pięciokrotny zdobywca "Złotej Piłki" podpisał czteroletni kontrakt, na mocy którego ma zarabiać w Juventusie 30 milionów euro rocznie!

Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat zamieszczony na stronie dotychczasowego pracodawcy CR7 (tłumaczenie dokonane przez portal realmadryt.pl).

„Real Madryt komunikuje, że, zgadzając się z wolą i prośbą wyrażoną przez zawodnika Cristiano Ronaldo, zgodził się na jego transfer do Juventusu.
Dzisiaj Real Madryt chce wyrazić wdzięczność zawodnikowi, który pokazał, że jest najlepszy na świecie i który naznaczył jedną z najlepszych epok w historii naszego klubu i światowego futbolu.
Ponad zdobytymi tytułami, wygranymi trofeami i osiągniętymi triumfami na boiskach przez te 9 lat, Cristiano Ronaldo był wzorem zaangażowania, pracy, odpowiedzialności, talentu i stawania się coraz lepszym.
Dodatkowo stał się najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt z 451 golami w 438 meczach. W sumie zdobył 16 tytułów, wśród nich 4 Puchary Europy, 3 z nich zdobyte z rzędu, a 4 w ciągu ostatnich 5 sezonów. Na poziomie indywidualnym w koszulce Realu Madryt zdobył 4 Złote Piłki, 2 nagrody FIFA The Best, 3 Złote Buty oraz wiele więcej nagród.

Dla Realu Madryt Cristiano Ronaldo zawsze będzie jednym z jego wielkich symboli i wyjątkowym odnośnikiem dla kolejnych generacji.
Real Madryt zawsze będzie twoim domem”.


Genialny Portugalczyk pożegnał się z kibicami za pośrednictwem listu, jaki opublikowano na stronie "Królewskich". Oto jego pełne tłumaczenie (www.realmadryt.pl).

”Te lata w Realu Madryt i w mieście Madrycie były najprawdopodobniej najszczęśliwszymi w moim życiu. Czuję tylko ogromną wdzięczność dla tego klubu, tych kibiców i tego miasta. Mogę jedynie podziękować im wszystkim za sympatię i odczucia, jakie od nich otrzymałem.
Mimo wszystko, uważam, że nadszedł moment na otworzenie nowego etapu w moim życiu i dlatego poprosiłem klub, aby zaakceptował moją sprzedaż. Czuję właśnie coś takiego i proszę wszystkich, a szczególnie naszych fanów, by mnie zrozumieli. Proszę o to.
To było dziewięć absolutnie cudownych lat. To było dziewięć wyjątkowych lat. Był to dla mnie emocjonujący czas, pełen czucia się docenionym, ale także ciężki, bo Real Madryt to klub największych wymagań. Wiem jednak, że nie będę mógł nigdy zapomnieć o tym, jak cieszyłem się tutaj futbolem w wyjątkowy sposób.
Na boisku i w szatni miałem wspaniałych kolegów, czułem ciepło ze strony niesamowitych fanów, a razem wygraliśmy Ligę Mistrzów trzy razy z rzędu i cztery w ciągu pięciu lat. I do tego razem z nimi osiągnąłem sukcesy na poziomie indywidualnym, czuję satysfakcję z wygrania czterech "Złotych Piłek" i trzech "Złotych Butów". A wszystko to w czasie mojej gry w tym wielkim i wyjątkowym klubie.
Real Madryt zdobył serce moje i mojej rodziny. Dlatego też bardziej niż kiedykolwiek chcę złożyć podziękowania: dziękuję klubowi, prezesowi, działaczom, kolegom, wszystkim trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom i niesamowitym pracownikom, którzy sprawiają, że wszystko działa w tym klubie jak należy i którzy w niestrudzony sposób uważają na każdy szczegół.
Dziękuję po raz nieskończony naszym fanom i dziękuję również hiszpańskiemu futbolowi. Przez te 9 pasjonujących lat mierzyłem się z wielkimi zawodnikami. Mój szacunek i uznanie dla nich wszystkich.
Wiele rozmyślałem i wiem, że nadszedł moment na nowy etap. Odchodzę, ale tę koszulkę, ten herb i Santiago Bernabéu będę czuć zawsze jako coś mojego, niezależnie od tego, gdzie będę.
Dziękuję wszystkim i, oczywiście, jak powiedziałem 9 lat temu ten pierwszy raz na naszym stadionie: Hala Madrid!'.


Cristiano Ronaldo oficjalnie został zawodnikiem Realu Madryt 26 czerwca 2009 roku, a podpisanie kontraktu i prezentacja na Santiago Bernabéu odbyła się 6 lipca 2009 roku. Od tamtego momentu rozegrał w koszulce "Królewskich" 438 oficjalnych spotkań, w których zdobył 450 bramek i zaliczył 120 asyst! Z drużyną Realu zdobył łącznie 16 trofeów: dwa mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Hiszpanii, cztery Ligi Mistrzów, trzy Superpuchary Europy oraz trzy klubowe mistrzostwa świata. W tym okresie został także mistrzem Europy z kadrą Portugalii, której był kapitanem. Indywidualnie w Realu Madryt sięgnął po 4 "Złote Piłki", dwie nagrody "FIFA The Best", trzy nagrody "UEFA Best Player in Europe", tytuł najlepszego gracza La Ligi, trzy "Złote Buty", 9 wyborów z rzędu do Światowej XI FIFA FIFPro, 9 wyborów z rzędu do Drużyny Roku UEFA, 6 z rzędu tytułów króla strzelców Ligi Mistrzów, 3 tytuły króla strzelców La Ligi oraz został najlepszym strzelcem w historii Realu Madryt, Ligi Mistrzów, europejskich pucharów oraz drugim najlepszym strzelcem w historii meczów reprezentacji narodowych!
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB