Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Lada chwila kolejna edycja Pucharu Polski

2018-07-10 13:27:51 (ost. akt: 2018-07-10 14:04:57)
Piłkarze z Morąga po raz trzeci w historii triumfowali w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Piłkarze z Morąga po raz trzeci w historii triumfowali w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary rund przedwstępnej, wstępnej i pierwszej Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 (terminy, odpowiednio: 21 lipca, 28 lipca i 4 sierpnia).

We wszystkich trzech rundach weźmie udział aż 90 drużyn — w tym 16 z IV ligi, 32 z klasy okręgowej oraz 42 zespoły z klas A i B, młodzieżowe i niezrzeszone — które zostały podzielone na osiem grup terytorialnych. Aby zminimalizować koszty transportu, losowanie przeprowadzono w obrębie tych grup.

Tu warto wspomnieć, że od nowego sezonu zmienia się pula nagród za udział w Wojewódzkim Pucharze Polski. I tak: klub, który zdobędzie to trofeum, m.in. otrzyma od PZPN nagrodę w wysokości 40 000 zł netto, podczas gdy finalista może liczyć na premię w wysokości 10 000 zł. Ponadto drużyny wyeliminowane w 1/2 finału dostaną od WMZPN nagrody w postaci sprzętu sportowego o wartości po 2 500 zł brutto, a zespoły z klas A i B, które awansują minimum do II rundy — sprzęt sportowy o wartości po 2 000 zł. Inną nowinką będzie możliwość przeprowadzeniu aż siedmiu zmian w meczu.

Pary rundy przedwstępnej WPP (21.07): Olimpia Kisielice — Zamek Szymbark, LZS OHI Frendowy — Czarni Rudzienice, Szansa Reszel — Granica Bezledy, Orły Kętrzyn — Jurand Barciany, Orzeł Czerwonka — Tempo Ramsowo Wipsowo, Stomil Olsztyn (juniorzy) — Warmianka Bęsia, Wałpusza 07 Jesionowiec — Błękitni Korona Klewki, SKF Kunki — MKS Działdowo, Fortuna Wygryny — Żagiel Piecki, Kormoran Bynowo — Jastrząb Ględy.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB